Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápasy

Příspěvky

TJ Bohemians Praha : HK Slavia VŠ Plzeň (18:26)

2. 10. 2012

 V podzimní části minulé sezony jsme zcela suverénně podlehli pražským Bohemians o 15 branek. Zásluhu na tom mělo hned několik faktorů, z nichž si nepamatuji už ani jeden. V neděli jsme se ze stejným soupeřem utkali opět na jeho půdě, tentokrát však v hale Sokola Vršovice.

Ačkoli byly obě družstva v naprosto shodných sestavách (s výjímkou naší nové svěží brankářské dvojice), průběh zápasu ani zdaleka nepřipomínal rok staré střetnutí. Tedy připomínal, ale spíše obráceně.

Poměrně snadno jsme si opatřili, díky rychlým útokům a střelbě křídel, čtyřbrankový náskok. Soupeř jej přibližně ve 20 minutě dotáhl a od té doby se držel na dostřel dvou branek. Z naší strany se prosazovali všichni hráči, ze strany soupeře hrály prim křídla a pivot. Poločasové vedení 9:11 zdaleka neznamenalo klid do druhé půle.

K druhém poločasu jsme přistoupili principem utáhnout-utáhnout a soupeř, který evidentně neměl svůj den kazil, co mohl. Pokud už se střelba dostala za obranné bloky, spolehlivě ji kryl Luboš Galuška a z rychlého protiútoku se v zápětí náš náskok navyšoval. V posledních patnácti minutách soupeř fakticky odpadl a branky zaznamenával jen sporadicky. Utkání se dohrávalo za rozhodnutého stavu. Průběhu utkání odpovídal nízký počet vyloučení a celkově klidná atmosféra na lavičkách.

Pozitiviem je rozhodně výkon obou brankářů, režie útoku Honzou Slámou a opět nepolapitelný Michal Vejvoda. Hlavním faktorem za vítězstvím je však kompaktní obrana po celou délku utkání.

V dalším utkání přivítáme v neděli 7.10 od 16:45h. družstvo Chodova B, proti němuž máme v plánu získat 2 body, k velké radosti Jirky Houlíka.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : Lokomotiva České Budějovice (27:18)

23. 9. 2012

V prvním utkání nového soutěžního ročníku jsme přivítali nově obrozené družstvo Lokomotivy České Budějovice a bez výraznějších obtíží dosáhli prvního vítězství. Po nepřesvědčivých výkonech z utkání Českého poháru se nám tedy dostalo alespoň minimální satisfakce v podobě prvních tabulkových bodů.

V prvním poločase jsme vycházeli z kvalitní obrany a naší hlavní útočnou zbraní se stala zakončení rychlých útoků. Tím jsme se ocitli v pohodlném trháku, který soupeř jen pomalu dotahoval. Střelecky se dařilo především Michalu Vejvodovi (zde uváděn bez titulů), který zjevně investoval do nové obuvi a je nyní dvojnásobně mobilní. Výborný výkon podala naše brankářská dvojice Galuška & Bruščák, kteří se drželi nad 50% hranicí. 

Jediné vzepnutí předvedl soupeř se začátkem druhé půle, ale ani to nevedlo k výraznému ztenčení našeho náskoku. Závěrečná desetiminutovka se nesla spíše v duchu bahenních zápasů (svým bahenním výstupem v hledišti ji okořenil i asistent trenéra družstva St.Plzence. všeobecně uznávaný intelektuál), avšak k ohrožení našeho vítězství nedošlo.

V dalším kole zavítáme na půdu pražských Bohemians, s nimiž máme z předchozího ročníku silně negativní bilanci a máme tedy co oplácet.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : TJ ČZ Strakonice (26:33)

14. 5. 2012

Klíčové utkání s lídrem tabulky jsme začali nejlepším možným způsobem. Soupeře jsme dotlačili k nepřipravenému zakončení a dvakrát skorovali z rychlého protiútoku. Strakoničtí se rychle otřepali a záhy byl stav 4:4. Do stavu 10:10 v první čtvrtině utkání se hrál naprosto vyrovnaný zápas, za nás se dařilo Slámovi a Bejvlovi, hosté kontrovali z pivota a po průnicích.

Od výše uvedeného stavu se však přestalo dařit v útoku a hostům se podařila série sedmi branek, na něž jsme nebyli schopni odpovědět. Až po zpětném vystřídání zahajovací sestavy se začal náš brankový účet opět pohybovat, leč hosté si náskok dokázali podržet a v poločase vedli 15:23.

Do druhé půle jsme nastoupili se stejnou bojovností jako na začátku, ale šanci na zvrat nepřipustil soupeř ale ani sudí, kteří trestali naši tvrdou obranu dvouminutovými tresty. Opět se střelecky dařilo Slámovi, a prosadili se i hráči na pivotu. Do branky přišel Milan Brož (zastupující zraněnou jedničku Romana Brušáka) a i s jeho přispěním se nám podařilo stav utkání korigovat na 26:31 několik minut před koncem. V závěru však již nezbyly síly a zkušený soupeř si výhru bez problémů pohlídal. Stav 26:33 tak jasně vypovídá o kvalitách soupeře ale i o bojovném, úctyhodném výkonu na naší straně.

Jasným problémem se v tomto utkání ukázala neschopnost udržet útočný klid a připravit si akci. Právě několik chyb v útoku vyustilo v soupeřův náskok. Vzhledem k vítězství Talentu B a očekávanému průběhu nadcházejícího utkání Plzence a právě Talentu B se Slavia nezávisle na výsledku našeho zápasu v Ledči n. Sázavou vrací na poslední místo. Je zde tedy jistá pravděpodobnost, že dojde k sestupu z druhé ligy.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : Sokol Písek (31:22)

7. 5. 2012

Do série závěrečných utkání v této sezoně má Slavia jasný cíl. Odpoutat se ode dna tabulky a vyhnout se tak nutnosti kalkulovat s výsledky ostatních družstev. První krok - vítězství na Starým Plzencem - jsme udělali minulý týden. Nyní zbývalo porazit drusžtvo Písku (3.příčka), pokusit se bodovat proti Strakonicím (1.příčka) a vyhrát v Ledči nad Sázavou (7.příčka).

Zápas s Pískem se ani v nejmenším nepodobal výkonu, který jsme předvedli v podzimní části. Ačkoli družstvu z jihu Čech chyběli dva hráči stabilního kádru, přijeli písečtí s tradičními oporami na spojkách. Nám chyběl kuriozně zraněný Michal Vejvoda, jehož úraz vyvolal v týmu četné spekulace.

Na začátku utkání se Písek začal prosazovat z pravé strany, ovšem za domácí pravidelně odpovídali Sláma z Bejvlem. Obzvláště prvně jmenovaného zastihla neděle ve skvělé formě. Písek nadále kontroval střelbou z levé spojky, ale každá branka soupeře byla v zápětí anulována rychlým protiútokem Slavie. V polovině první půle se Písku dařit přestalo zatímco na naší straně branky přibývaly stále stejným tempem. Právě toto znamenalo pětibrankové vedení 15:10 po prvních třiceti minutách.

V půli druhé se do branky postavil opět Jirka Košňar, kterého po nezdařeném úvodu zápasu dostatečně zastupoval Brušák. Právě výkon brankáře v druhé půli a konstatní obranné nasazení nedovolily soupeři významně kontrovat a když se přidali Kříž s Hobzou na spojkách, nebylo již ve dvacáté minutě o čem pochybovat. Náskok se neztenčil na méně než 4 branky a naopak v závěru, kdy písečtí již notně chybovali v zakončení, narost na konečných 31:22.

Panuje všeobecná shoda, že toto bylo jedno z našich nejlepších utkání a pokud na něj navážeme ve zbývajícím průběhu sezony, měla by být záchrana v soutěži velmi pravděpodobná bez ohledu na výkon ostatních celků.

V přístím utkání přivítáme na jaře neporažený celek Strakonic, který do letošního ročníku výrazně posílil a neotřesitelně kraluje tabulce 2.ligy. Utkání začne 13.5. od 17:00 v hale Slavie na Borech.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : Bohemia Sekt St. Plzenec (24:18)

3. 5. 2012

Poté, co jsme v podzimní části sezony darovali Plzenci dva body po zoufalém výkonu, bylo načase si je vzít zpět. Absenci Honzy Slámy vybalancoval návrat Jirky Košňara do branky.

Ačkoli první minuty nasvědčovaly smutné podívané a soupeř se snadno dostal do 3-brankového vedení, od 5 minuty se už dění na hřišti odvíjelo dle našich představ. Výrazný díl na obratu ve skóre měla dobrá obrana na hrotu s Ondrou Stuchlem, který včas přerušoval veškeré akce soupeře. Ten se prosazoval pouze z křídel a sedmimetrových hodů. Přestože naše útočné snažení nebylo bez chyb, dalo se tentokrát mluvit o souhře a lepší spolupráci s křídly a pivotem.

Poločasový stav 12:8 nasvědčoval tomu, že pokud se nám podaří zopakovat výkon z první půle, nebude o vítězi pochyb. Naneštěstí se v druhém poločase začala hra kouskovat, přibylo vyloučení na obou stranách a převážně nedisciplinovanost hostující lavičky přivedla družstvo Plzence do oslabení a pohřbila jeho šance na výhru. Plzenečtí stáhli na rozdíl dvou branek v 20té minutě, avšak Slavia dokázala odpovědět opětovným navýšením náskoku. V závěru se utkání jen dohrávalo neboť stav 23:16 několik minut před koncem žádné drama nenabízel.

V dalším utkání se pokusíme navázat na slušný výkon a doma potrápit družstvo Písku, které v jarní části nepůsobí tak přesvědčivě jako před zimní pauzou.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : TJ Jiskra Třeboň (30:34)

23. 4. 2012

V důležitém domácím utkání, kde by bodový zisk značně posílil šance na odraz z poslední příčky tabulky, jsme přivítali družstvo Třeboně.

V soupeřově družstvu se o branky starají dva až tři klíčoví hráči a minulá střetnutí byla vždy poměrně vyrovnaná. Do utkání jsme vykročili několika technickými chybami a soupeři se jeho překvapivá taktika na dva pivoty dařila. V útoku se během první půle prosazoval takřka jen Honza Bejvl a obrana se nedokázala zkonsolidovat. Ztrátu z úvodních minut jsme nedokázali kompenzovat v průběhu celého poločasu který hosté vyhráli 13:19.

Zlepšenou obranou a plynulejší útočnou hrou jsme v průběhu druhé půle několikrát stáhli na rozdíl dvou branek. V klíčových okamžicích buď přišla technická chyba nebo netaktické řešení situace a hosté v zápětí opět odskočili na čtyřbrankový rozdíl. Třeboni se dařilo skorovat především z křídel a střední vzdálenosti a to i přesto, že se na obraných postech vystřídali snad všichni hráči.

Utkání se dohrálo v klidu neboť náskok se nepodařilo stáhnout ani po vysunuté osobní obraně. Soupeř zvítězil 30:34 a my pokračujeme v neslavné sérii proher. Za výkon lze vyzdvihnout snad jen dobrou úspěšnost Honzy Bejvla a několik podařených rychlých protiútoků. Negativy jsou určitě neschopnost udržet herní tempo po déle než pět minut a vyloženě špatná obraná hra na soupeřovy spojky.

V příštím, takřka existenčním utkání změříme síly z družstvem Starého Plzence, které po získání jarních posil předvádí zlepšenou hru a postupně šplhá nahoru tabulkou. Případná porážka v tomto utkání již definitivně potvrdí naši pozici na sestupovém místě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

TJ Spartak Sezimovo Ústí : HK Slavia VŠ Plzeň (24:21)

16. 4. 2012

První utkání po delší velikonoční pauze jsme odehráli na půdě Sezimova Ústí, s jímž v průběhu let podáváme velmi nevyrovnané výkony. Několik vysokých porážek v řadě a naopak několik vítězných, vyrovnaných utkání.

Do zápasu nás vedl nový asistent trenéra Václav Hajšman, a první poločas skutečně nasvědčoval tomu, že se za několik týdnů přípravy podařilo náš herní styl trochu přetvořit. Soupeře jsme jasně přehrávali a střelecky dominovali po dvacet minut. Bezchybně pálil Bejvl a nebýt několika zbytečných branek před koncem, mohli jsme si pojistit do druhé půle příjemný náskok. Jelikož se však soupeři několika ranami z dálky podařilo vyrovnat, první půle byla ukončena za stavu 13:13.

V druhém poločase jsme ani trochu nenavázali na výkon z poločasu a soupeř se postupně vzdálil na 17:14. Obranu se nepodařilo rozpohybovat plynulou souhrou a navíc se přestalo/nezačalo dařit hlavním spojkám. Do utkání také začala vstupovat nervozita a hrálo se střídavě v pěti a čtyřech hráčích na obou stranách. Přibližně ve dvacáté minutě se nám podařilo soupeře dotáhnout na 19:19 dvěma zvládnutými přesilovkami. Posléze však opět přišla útočná bezradnost, zbytečná vyloučení a taktické chyby.

Právě kombinace neschopnosti si připravit šanci a několik zbytečných vyloučení nás stály šanci na zvrat. Soupeř si vytvořil tříbrankové vedení, které již do konce udržel. Jednalo se o velmi vyrovnané utkání ale to nic nemění na tom, že potřetí v řadě odcházíme poraženi po obstojném výkonu.

V dalším utkání přívítáme v neděli 22.4 v hale u Borského parku družstvo Třeboně. Zápas začíná v 17:00.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Talent M.A.T. Plzeň B - Slavia VŠ Plzeň (21:20)

18. 3. 2012

Tradiční plzeňské derby se tentokráte odehrálo se skromným brankovým účtem, bohužel pro nás dokázali domácí vstřelit o jednu branku více. Po ospalém úvodu jsme vyrovnali hru, střelecky se dařilo Bejvlovi a Faitovi a do konce poločasu jsme nad soupeřem získali i mírnou převahu. Hráčům Talentu se dařilo jen z postu křídla, jinak naráželi na poměrně kvalitní obranu. 

Dobrá hra pokračovala i ze začátku druhého poločasu, kdy jsme si vypracovali v několika úvodních minutách 5-ti brankový náskok. Bohužel jsme o něj v zápětí přišli to když se několikrát v řadě prosadil soupeř z pravé spojky po nedostatečném přistupování.

Hra se tahala až do úplného konce a vinou nepřipraveného zakončení a několika technických chyb jsme se připravili o možnost vývoj zápasu v závěru zvrátit. Jedná se o druhou těsnou prohru v řadě, což kromě herních nedostatků svědčí o nedostatečné bojovnosti v klíčových fázích.

Družstvo čeká poměrně dlouhá zápasová odmlka kvůli lichému počtu účastníků a velikonoční pauze. K dalšímu utkání se představíme až 15.4 v Sezimově Ústí.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : Bohemians Praha (22:23)

12. 3. 2012

S družstvem Bohemians jsme na podzim utrpěli trapnou porážku, což jsme hodlali v nedělním utkání odčinit. Počátek utkání nasvědčoval tomu, že se nám to podaří. Soupeř trpěl neproměněnými šancemi a díky brilantním zákrokům dvojice Brušák, Januš se neprosadil ani z bezprostřední vzdálenosti. Naopak našemu útoku se dařila střelba z dálky i pravého křídla. V průběhu poločasu se však soupeři podařilo srovnat a poločasový výsledek 12:10 nasvědčoval, že se bude jednat o dramatické utkání.

V druhé půli se družstva střídla v jedno až dvoubrankovém vedení. To se nezměnilo, ani když bylo domácí družstvo řadou vyloučení posláno do hry o třech hráčích v poli. Hosté nedokázali tuto výhodu zužitkovat a dokonce své vedení v zápětí ztratili. Bohužel se díky osobní obraně na spojky a také kvůli několika našim neproměněným šancím opět vedení ujali v poslední minutě. Nepříliš podařeným řešením posledních několika útoků jsme se připravili o šanci na vyrovnání a opět Bohemians podlehli.

Z utkání lze na naší straně vyzdvihnout bojovnost, vynikající výkon brankářů a několik podařených souher. Na druhou stranu však celková plynulost útočné hry je opět kamenem úrazu našeho projevu.

V dalším útkání zavítáme na půdu Talentu B, našeho tabulkového souseda. Utkání začíná v neděli, 18.3 v 9:00 v hale Lokomotivy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : TJ Chodov B (25:18)

26. 2. 2012

První utkání roku 2012 jsme po zimní přípravě sehráli na domácí palubovce proti družstvu Chodova. Dozatimní zápasy s tímto soupeřem byly velmi vyrovnané, avšak v domácím prostředí jsme Pražanům nikdy nepodlehli.

Do utkání jsme nastoupili v zcela kompletní sestavě. Po velmi slušném úvodu, který byl podpořen agresivní obranou jsme si vypracovali drobný náskok, který v průběhu poločasu postupně narůstal až na poločasových 14:7. Ačkoli jsme hráli velmi často v oslabení, podařilo se nám kontrovat a neobdržet příliš branek.

Druhý poločas, po drobném zaváhání kolem 15min, kdy soupeř snížil na 18:14, byl již zcela s naší převahou. Soupeř se nedokázal stabilně prosazovat a zaznamenal úspěchy převážně důrazem na brankovišti a akcemi z křídla. Naproti nám se dařil rychlý útok a spolupráce spojek s pivotem.

Utkání skončilo 25:18. V příštím týdnu pocestujeme naopak do Prahy na zápas s Duklou B.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »