Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň : Sokol Písek (31:22)

7. 5. 2012

Do série závěrečných utkání v této sezoně má Slavia jasný cíl. Odpoutat se ode dna tabulky a vyhnout se tak nutnosti kalkulovat s výsledky ostatních družstev. První krok - vítězství na Starým Plzencem - jsme udělali minulý týdne. Nyní zbývalo porazit drusžtvo Písku (3.příčka), pokusit se bodovat proti Strakonicím (1.příčka) a vyhrát v Ledči nad Sázavou (7.příčka).

Zápas s Pískem se ani v nejmenším nepodobal výkonu, který jsme předvedli v podzimní části. Ačkoli družstvu z jihu Čech chyběli dva hráči stabilního kádru, přijeli písečtí s tradičními oporami na spojkách. Nám chyběl kuriozně zraněný Michal Vejvoda, jehož úraz vyvolal v týmu opodstatněné spekulace.

Na začátku utkání se Písek začal prosazovat z pravé strany, ovšem za domácí pravidelně odpovídali Sláma z Bejvlem. Obzvláště prvně jmenovaného zastihla neděle ve skvělé formě. Písek nadále kontroval střelbou z levé spojky, ale každá branka soupeře byla v zápětí anulována rychlým protiútokem Slavie. V polovině první půle se Písku dařit přestalo zatímco na naší straně branky přibývaly stále stejným tempem. Právě toto znamenalo pětibrankové vedení 15:10 po prvních třiceti minutách.

V půli druhé se do branky postavil opět Jirka Košňar, kterého po nezdařeném úvodu zápasu dostatečně zastupoval Brušák. Právě výkon brankáře v druhé půli a konstatní obranné nasazení nedovolily soupeři významně kontrovat a když se přidali Kříž s Hobzou na spojkách, nebylo již ve dvacáté minutě o čem pochybovat. Náskok se neztenčil na méně než 4 branky a naopak v závěru, kdy písečtí již notně chybovali v zakončení, narost na konečných 31:22.

Panuje všeobecná shoda, že toto bylo jedno z našich nejlepších utkání a pokud na něj navážeme ve zbývajícím průběhu sezony, měla by být záchrana v soutěži velmi pravděpodobná bez ohledu na výkon ostatních celků.

V přístím utkání přivítáme na jaře neporažený celek Strakonic, který do letošního ročníku výrazně posílil a neotřesitelně kraluje tabulce 2.ligy. Utkání začne od 17:00 v hale Slavie na Borech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář