Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápasy

Příspěvky

TJ Sezimovo Ústí - Slavia VŠ Plzeň (27:18)

2. 11. 2013

Výlet do Sezimova Ústí nepřinesl žádné tabulkové body již dvě sezony a zdá se, že jsme za tu dobu stále nepřišli na to, jak na mohutnou obranu domácích vyzrát. Průběh utkání zprvu nasvědčoval tomu, že se budeme tahat o každou branku, ale zejména ke konci poločasu nám soupeř začal utíkat. Nedokázali jsme ubránit/lapit ani zlomek střel, které na naši branku mířily ze spojek a poločasové čtyřbrankové vedení tak nebylo žádným překvapením.

V druhé půli jsme výrazně zlepšili obranu, ale naproti tomu zcela pohořeli v útoku. Prvních osm minut jsme nejenže nedostali branku, ale také ani jednu nevstřelili. V polovině druhé půle došlo k několika vyloučením, které zvrátily průběh a učinily z dosud bojovného utkání zápas nervozní a vypjatý. Postupem času jsme byli vylučováni jako na běžícím páse a soupeř pohodlně navyšoval svůj poločasový náskok.

Výkon rozhodčích nemůže bohužel zastínit naši momentální střeleckou nemohoucnost a tak je třeba zapracovat zejména na pohybu bez míče a plynulosti hry.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Slavia VŠ Plzeň - Bohemia Sekt Starý Plzenec (24:28)

18. 10. 2013

Ve vyhlášeném derby se tentokrát radoval soupeř. Od počátku se mu dařilo především střelecky ze spojek a ani agresivní obrana ani výměna brankářů nevedla k úspěchu. V útoku držel naše naděje vysoko především Luboš Knakal, který si z obrany soupeře dělal trhačku, ovšem ani jeho výkon nevedl ke zvratu.

V druhé půli si plzenečtí drželi tří až čtyřbrankový náskok a nepomohla ani změna obraného systému. V útoku se několikrát prosadil Honza Sláma a Ondra Stuchl. Hlavním faktorem prohry byla nedostatečná pozornost věnovaná dvěma klíčovým hráčům soupeře, absence individuální disciplíny v obraně a větší střelecká úspěšnost plzeneckých související s výkonem našich brankářů.

K příštímu utkání zavítáme do Sezimova ústí odkud se body vozí jen velice těžko, ale přesto věříme, že se nám podaří navázat na výkony z úvodu sezony, přinejmenším v obrané fázi.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Slavia VŠ Plzeň - Sokol Štáhlavy (31:22)

6. 10. 2013

Pravděpodobně nejslabším týmem druhé ligy je nováček ze Štáhlav. Kádr tvoří několik hráčů Starého Plzence doplněno členy týmu divizního. Již od prvních minut bylo zřejmé, že vítězství bychom měli udržet. Dařilo se nám zakončovat rychlé útoky i střílet z dálky.

Zvrat nastal přibližně v polovině první půle kdy výrazně laxnější přístup v obraně dal soupeři šanci se z původních 9:2 dotáhnout až na rozdíl několika málo branek.

Do druhé půle jsme ale nastoupili s lepší koncentrací, útočnou taktovku na sebe vzal Luboš Knakal a zlepšili se i brankáři. Přes množstvé chyb a poměrně mnoho vyloučení jsme dotáhli zápas do vítězného konce a soupeře porazili nakonec jasně rozdílem 10 branek.

V příštím utkání náš čeká derby s týmem Starého Plzence, kde se bude hrát o mnohem více než nuzné body ligové soutěže. Utkání se hraje v neděli 13.10 od 16:30h v hale u Borského parku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Slavia VŠ Plzeň - Dukla Praha (15:35)

6. 10. 2013

Ve třetím kole jsme přivítali jeden z nejlepších týmů nejvyšší mužské soutěže. Do jeho brány se postavil reprezentační gólman Petržala a do pole zejména hráči juniorské reprezentace, doplněni stabilním kádrem extraligy.

Dukla nám již v počátku dala najevo, že se soupeřem hrajícím o dvě soutěže níže nehodlá vést žádný vypjatý boj. Pražský celek precizně zakončoval z křídel a i když jsme hráli s velkou chutí a v útoku se dostávali pravidelně do slibných zakončení, brankář Petržala pustit za svá záda za první polovinu jen 6 našich střel.

V druhé půli jsme se střelecky osmělili, branky přidal hlavně Luboš Knakal s Honzou Bejvlem ale o vyrovnaných silách nemohla být ani řeč. Vysoká prohra 15:35 je znamením toho, že hoši z Dukly vědí, co dělají. Pro nás byl zápas vítanou zkušeností a poměrně důstojným rozloučením s letošním Ćeským pohárem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Kovofiniš Ledeč n. Sázavou - Slavia VŠ Plzeň (22:28)

6. 10. 2013

V Ledči nad Sázavou se nevyhrává snadno. O body tam přicházejí a přícházely celky z horních pater tabulky a my sami jsme tam v minulé sezóně tak tak udrželi remízu.

Domácí před začátkem letošního ročníku poněkud oslabili, zejména kvůli postupu Zruče n. Sázavou do paralelní severočeské soutěže a tedy odlivu hráčů, kteří zde byli na hostování. I přes tento fakt jsme se po slušném úvodu nedokázali domácím vzdálit na více než 2 branky a poločas skončil remízou.

V půli druhé jsme podařeným úvodem, dobrým pohybem Ondry Stuchla v útoku a zlepšené obraně na pravé straně získali malý náskok a postupně jej navyšovali. Ledeč ztrácela přesnost a sílu, zejména ze křídel, kde hrozila celý první poločas. V posledních deseti minutách jsme sérií branek potvrdili náskok a pohlídali cenné vítězství.

Svoji lokální střeleckou smůlu na Vysočině prolomil jinak bravurní Honza Bejvl a po několika hubených letech vsítil domácím 4 branky, což je přesně o 400% více než je jeho tamní standard.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

První a druhé kolo Českého poháru 2013

14. 9. 2013

První kolo Českého poháru nás zavedlo na hřiště TJ Žatec, který působí v severní části druhé ligy. Soupeř se nejevil nebezpečnější než venkovní povrch, na němž se utkání mělo odehrát. V přípravných utkáních se našemu družstvo dařilo dobře a nálada před utkáním nenasvědčovala tomu, že bychom v poháru neměli postoupit.

Družstvo Žatce vzdorovalo v průběhu celého zápasu a zejména na pravé straně obrany se dařilo spojkám domácích prosazovat se až do konce. Zápas v náš prospěch zvrátila dobrá obrana v druhé polovině utkání a z ní vyústivší rychlé protiútoky. Vynikající výkon na úvod svého působení u nás podal Pavel Svoboda, který byla na pivotu mrštný jako lasice.

Odměnou za vítězství byl spíše než pocit zadostiučinění příslib atraktivního soupeře v druhém kole.

Druhé kolo nám totiž přisoudilo prvoligový celek TJ Lokomotiva Louny, který v posledních dvou ročnících ukazoval svoji kvalitu a v tabulce první ligy se umisťoval na horních 5 příčkách.

Úvod utkání v druhém kole měl výše zmíněné jen potvrdit. Po velmi vlažném úvodu jsme prohrávali rozdílem sedmi branek a lounští nás svým pohybem bez problémů přehrávali. Trenér Hajšman se včas rozhodl pro time-out, změnil obraný systém a do brány poslal Luboše Galušku. Konsolidovaná obrana s přístupem ke křídlům a výkon gólmana nastartovaly obrat a ikdyž v polovině utkání byl rozdíl stále pět branek, zápas se stal z naší strany hratelný.

Po přestávce jsme zahájili náporem a sérií tří branek. Soupeř byl evidentně zaskočen naší vůlí bojovat a pokoušel se udržet svůj ztenčující se náskok hlavně hrou přes křídla. Přibližně ve 20.minutě jsme už ale byli na dostřel a soupeřova invence v útoku upadala. Utkání jsme k překvapení i radosti všech účastníků i přihlížejících vyhráli 24:22 a v příštím kole si velmi pravděpodobně zahrajeme s extraligovým celkem Dukla Praha nebo Talent Plzeň. Obě varianty jsou pro nás nesmírně atraktivní. Odpověď na naši oblíbeno otázku "Kdo nás zastaví?" stále není zodpovězena ale odpověď dostává reálné obrysy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : Kovofiniš Ledeč n. Sázavou (32:28)

3. 11. 2012

Poslední utkání v Ledči n. Sázavou uzavřelo minulou bezútěšnou sezonu a domácí nás tehdy přehráli výrazným rozdílem. Přestože družstvo Ledče na venkovní zápasy přijíždí zpravidla v odlišné sestavě než pak hraje při utkáních domácích, byly pocity před utkáním smíšené. Měli jsme za úkol zapomenout na předchozí zápas v Třeboni a naopak se rozpomenout na výkony z počátku sezony.

To se podařilo jen částečně. Od počátku bylo zřejmé, že zápas bude otázkou vůle a koncentrace. Herně jsme soupeře přehrávali, ale naše převaha se neprojevila na ukazateli skóre převážně vinou mizerné koncovky. Soupeř pravidelně dokázal náš hubený náskok stáhnout, zejména střelbou ze střední vzdálenosti mezi bránícími hráči.

V naší útočné hře se namísto herních kombinací ukazovala přemíra snahy individualit o prosazení a jediný kdo se dokázal přes obranu stabilně prosazovat byl H. Sláma.

V druhé půli jsme navázali podobně nepřesvědčivým výkonem. S příchodem Jakuba Karla do středu obrany se zvýšilo nasazení a došlo i na sérii rychlých útoků. Tam se prosazoval převážně H.Bejvl a před poslední čtvrtinou již bylo zřejmé, že odpor hostů nebude mít stoupající tendenci. V poslední desetiminutovce jsme si vytvořili šestibrankové vedení, které soupeře těsně před koncem eliminoval na čtyři branky.

I přes patrně nepohlednou házenou a upracovaný útočný projev si odnášíme cenné vítězství a s 10 body se stále držíme v popředí tabulky 2.ligy.

V příštím utkání, (až 10.11) změříme síly se zatím velmi suverénním družstvem ex-prvoligové Košutky. Bude to další ostrý test naší předváděné hře a jistě i napínavá podívaná kvůli dlouhodobé rivalitě obou házenkářských táborů. Utkání se hraje 10.11 od 17.00 ve sportovní hale 31.ZŠ v ul. Elišky Krásnohorské.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

TJ Jiskra Třeboň : HK Slavia VŠ Plzeň (39:28)

3. 11. 2012

Po důležitém vítězství nad Plzencem jsme do Třeboně odjížději v pozici lídra tabulky. Třeboň po sestupu z nejvyšší soutěže notně posílila a utkání mělo být papírově vyrovnané. Ačkoli jsme odcestovali do Třeboně v plné sestavě, nepodařilo se nám zachytit úvod zápasu. Po několika školáckých chybách  a nepřesných zakončení si s chutí hrající soupeř vybudoval náskok 5:0. Následoval time-out trenéra Hajšmana a družstvo se zkoncentrovalo a přešlo na osobní obranu dvou ústředních postav třeboňské sestavy. Bohužel nadále se nedařilo v útoku a tak jsme první poločas pracně dotahovali počáteční náskok soupeře.

V druhém poločase jsme začali v útoku hrát na riziko a soupeř celkem pohodlně trestal nepřesnosti rychlými útoky. Soupeři jsme se ocitili na dostřel pouze jedinkrát a to sice na rozdíl 3 branek. Třeboň tak bez větších obtíží dotáhla utkání k přesvědčivému vítězství. Z naší strany se utkání nepodařilo takřka žádnému z hráčů, výjimkou snad jen útočná hra Petra Zimmermana. Právě tento hráč si z utkání v Třeboni odnesl disciplinární trest za zákrok na konci hrací doby. Bude nám tedy pět týdnů chybět.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : BS Starý Plzenec (30:25)

17. 10. 2012

 Pro mnohé z nás nejzávažnější moment podzimní sezony přišel už časně po jejím začátku. Po potupné porážce v českém poháru bylo zapotřebí se se soupeřem z Plzence vypořádat ve zcela jiném stylu.

Hostům chyběl Marek Nachtman, nejlepší střelec družstva z minulé sezony a zároveň hráč oblíbený snad v každém sportovním kolektivu pro jeho hluboké charakterové vlastnosti. Letošním střelcem Plzence se zdá být však ex-košutecký Danielka, který přitomen byl, a proto nebylo třeba družstvo soupeře podcenit.

Po zdařilém úvodu, kdy se střelecky prezentoval Honza Bejvl se dostavila menší odmlka a soupeř pomalu srovnával náš úvodní náskok. Branky soupeře padaly především z pravého křídla a sedmimetrových hodů. Zároveň naše útočné snažení přineslo několik nepřesností a zejména pravá část obrany zůstala pod očekávaným nasazením. Poločasový stav tak vyzníval o něco lépe pro Plzenec. (12:13)..

V této části sezony se prozatím pyšníme silnou druhou půlí a ani nedělní zápas nebyl výjimkou. Zlepšenou obranou a hlavně silným tlakem druhé útočné vlny jsme získali zpět vedení a tlačili soupeře k celkové nervozitě. Tu umocnil především velký comeback Luboše Galušky, který zlikvidoval několik klíčových šancí hostí a zejména pak také nepodařená přesilovka 6 na 4, kterou jsme vyhráli poměrem 2:1..

V záverečné části utkání jsme se prosazovali již poměrně snadno a soupeř nebyl schopen ani zvýšeným nasazením v rychlém útoku stáhnout náš náskok. Poprvé jsme tedy v sezoně překonali metu 30 branek a odnášíme si cenné vítězství.

K dalšímu utkání cestujme na jih Čech do Třeboně, s níž máme za poslední roky dokonale negativní bilanci. Je tedy otázkou zda naše letošní výkony budou dostačující pro prolomení této neslavné série. 

Po čtvrtém kole 2.ligy máme na kontě 8 bodů a vedeme tabulku soutěže právě před Třeboní a dalšími celky ze západu Čech.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

HK Slavia VŠ Plzeň : TJ JM Chodov B (26:17)

8. 10. 2012

 Jedním z vedlejších cílů pro podzimní část sezony bylo dobře vstoupit do soutěže a z prvních 3 zápasů ani jednou neztratit body. Záloha pražského Chodova byla poslední překážkou před jeho splněním. 

K utkání nenastoupil Ing.Vejvoda, neboť trpí na vesmírné neštovice, což nikdo z nás nebere na lehkou váhu. Naopak kádr doplnil Lukáš Zedník, kterého ani na lehkou váhu brát nelze. Vstup do zápasu bylo rozpačitý z obou stran. Ani jednomu z družstev se nepodařilo získat rozhodující převahu a na obou polovinách se kupily technické chyby. Na straně domácích exceloval Luboš Galuška v bráně, který bez pochyb držel Slávii hubené vedení.Teprve až v poslední 10minutovce jsme se dokázali nepatrně vzdálit na rozdíl 4 branek. Nepřesnostmi a útočnou bezradností tak skončil první poločas a sice za stavu 10:5.

V druhé půli, zejména obnovenou snahou o rychlý útok začal náš golový účet narůstat, zatímco soupeř až na několik úspešných pokůsů ze spojky stále nedokázal přesvědčivě kontrovat. V polovině druhého poločasu již bylo prakticky rozhodnuto, naše vedení se z pěti branek navýšilo na 8 až 9 a v závěrečné desetiminutovce již nebylo o co hrát.

Navzdory poměrně nepřesvědčivému výkonu v útoku jsme tedy Chodov zdárně zdolali a drobným pozitivem je mimo bodového zisku i slušná střelecká úspěšnost Jakuba Kříže a již potřetí v řadě suverénní brankářská dvojice.

V klíčovém útkání hostíme v neděli 14.10 družstvo Plzence, které zatím taktéž proplouvá úvodem sezony bez bodové ztráty. Utkání bude dozajista záležitostí vypjatých nervů a rivality. Pokud tedy máte příští neděli v 16:30 chuť na kvalitní porci úpolové míčové hry, zastavte se v hale U Borského parku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »