Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň : Lokomotiva České Budějovice (27:18)

23. 9. 2012

 V prvním utkání nového soutěžního ročníku jsme přivítali nově obrozené družstvo Lokomotivy České Budějovice a bez výraznějších obtíží dosáhli prvního vítězství. Po nepřesvědčivých výkonech z utkání Českého poháru se nám tedy dostalo alespoň minimální satisfakce v podobě prvních tabulkových bodů.

V prvním poločase jsme vycházeli z kvalitní obrany a naší hlavní útočnou zbraní se stala zakončení rychlých útoků. Tím jsme se ocitli v pohodlném trháku, který soupeř jen pomalu dotahoval. Střelecky se dařilo především Michalu Vejvodovi (zde uváděn bez titulů), který zjevně investoval do nové obuvi a je nyní dvojnásobně mobilní. Výborný výkon podala naše brankářská dvojice Galuška & Bruščák, kteří se drželi nad 50% hranicí. 

Jediné vzepnutí předvedl soupeř se začátkem druhé půle, ale ani to nevedlo k výraznému ztenčení našeho náskoku. Závěrečná desetiminutovka se nesla spíše v duchu bahenních zápasů (svým bahenním výstupem v hledišti ji okořenil i trenér družstva St.Plzence. všeobecně uznávaný intelektuál), avšak k ohrožení našeho vítězství nedošlo.

V dalším kole zavítáme na půdu pražských Bohemians, s nimiž máme z předchozího ročníku silně negativní bilanci a máme tedy co oplácet.