Jdi na obsah Jdi na menu
 


První a druhé kolo Českého poháru 2013

14. 9. 2013

První kolo Českého poháru nás zavedlo na hřiště TJ Žatec, který působí v severní části druhé ligy. Soupeř se nejevil nebezpečnější než venkovní povrch, na němž se utkání mělo odehrát. V přípravných utkáních se našemu družstvo dařilo dobře a nálada před utkáním nenasvědčovala tomu, že bychom v poháru neměli postoupit.

Družstvo Žatce vzdorovalo v průběhu celého zápasu a zejména na pravé straně obrany se dařilo spojkám domácích prosazovat se až do konce. Zápas v náš prospěch zvrátila dobrá obrana v druhé polovině utkání a z ní vyústivší rychlé protiútoky. Vynikající výkon na úvod svého působení u nás podal Pavel Svoboda, který byla na pivotu mrštný jako lasice.

Odměnou za vítězství byl spíše než pocit zadostiučinění příslib atraktivního soupeře v druhém kole.

Druhé kolo nám totiž přisoudilo prvoligový celek TJ Lokomotiva Louny, který v posledních dvou ročnících ukazoval svoji kvalitu a v tabulce první ligy se umisťoval na horních 5 příčkách.

Úvod utkání v druhém kole měl výše zmíněné jen potvrdit. Po velmi vlažném úvodu jsme prohrávali rozdílem sedmi branek a lounští nás svým pohybem bez problémů přehrávali. Trenér Hajšman se včas rozhodl pro time-out, změnil obraný systém a do brány poslal Luboše Galušku. Konsolidovaná obrana s přístupem ke křídlům a výkon gólmana nastartovaly obrat a ikdyž v polovině utkání byl rozdíl stále pět branek, zápas se stal z naší strany hratelný.

Po přestávce jsme zahájili náporem a sérií tří branek. Soupeř byl evidentně zaskočen naší vůlí bojovat a pokoušel se udržet svůj ztenčující se náskok hlavně hrou přes křídla. Přibližně ve 20.minutě jsme už ale byli na dostřel a soupeřova invence v útoku upadala. Utkání jsme k překvapení i radosti všech účastníků i přihlížejících vyhráli 24:22 a v příštím kole si velmi pravděpodobně zahrajeme s extraligovým celkem Dukla Praha nebo Talent Plzeň. Obě varianty jsou pro nás nesmírně atraktivní. Odpověď na naši oblíbeno otázku "Kdo nás zastaví?" stále není zodpovězena ale odpověď dostává reálné obrysy.