Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň : Kovofiniš Ledeč n. Sázavou (32:28)

Poslední utkání v Ledči n. Sázavou uzavřelo minulou bezútěšnou sezonu a domácí nás tehdy přehráli výrazným rozdílem. Přestože družstvo Ledče na venkovní zápasy přijíždí zpravidla v odlišné sestavě než pak hraje při utkáních domácích, byly pocity před utkáním smíšené. Měli jsme za úkol zapomenout na předchozí zápas v Třeboni a naopak se rozpomenout na výkony z počátku sezony.

To se podařilo jen částečně. Od počátku bylo zřejmé, že zápas bude otázkou vůle a koncentrace. Herně jsme soupeře přehrávali, ale naše převaha se neprojevila na ukazateli skóre převážně vinou mizerné koncovky. Soupeř pravidelně dokázal náš hubený náskok stáhnout, zejména střelbou ze střední vzdálenosti mezi bránícími hráči.

V naší útočné hře se namísto herních kombinací ukazovala přemíra snahy individualit o prosazení a jediný kdo se dokázal přes obranu stabilně prosazovat byl H. Sláma.

V druhé půli jsme navázali podobně nepřesvědčivým výkonem. S příchodem Jakuba Karla do středu obrany se zvýšilo nasazení a došlo i na sérii rychlých útoků. Tam se prosazoval převážně H.Bejvl a před poslední čtvrtinou již bylo zřejmé, že odpor hostů nebude mít stoupající tendenci. V poslední desetiminutovce jsme si vytvořili šestibrankové vedení, které soupeře těsně před koncem eliminoval na čtyři branky.

I přes patrně nepohlednou házenou a upracovaný útočný projev si odnášíme cenné vítězství a s 10 body se stále držíme v popředí tabulky 2.ligy.

V příštím utkání, (až 10.11) změříme síly se zatím velmi suverénním družstvem ex-prvoligové Košutky. Bude to další ostrý test naší předváděné hře a jistě i napínavá podívaná kvůli dlouhodobé rivalitě obou házenkářských táborů. Utkání se hraje 10.11 od 17.00 ve sportovní hale 31.ZŠ v ul. Elišky Krásnohorské.