Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Spartak Sezimovo Ústí - HK Slavia VŠ Plzeň (28:18)

13. 9. 2009

Úvodní sestava na spojkách s Bejvlem a Dubským, Faitem v pivotu a Stuchlem s Hanzlíkem na křídlech narazila již v úvodních minutách na vysokým, neprostupným středem domácí obrany, kdy se hned několik střel setkalo s úspěšnými bloky domácích.. Úvodní čtvrtina přinesla poměrně málo branek, a i přes vysoký tlak domácích zůstalo pouze 4:3 v jejich prospěch.

Domácím se podařilo odskočit paradoxně ve vlastním oslabení, kdy Slavie nedokázala vyřešit úspěšně přesilovkovou kombinaci a současně vyráběla neakceptovatelné množství technických chyb a nepřesností. Soupeř si v druhé půli prvního poločasu vybudoval stabilní náskok tří až pěti branek, který převážně zásluhou svého levého křídla a chyb v naší obraně, dokázal udržet až do závěrečné pětiminutovky. Střelci Slavie, Bejvl a Vejvoda úřadovali těsně před koncem první půle a poločasové skore stanovili na slibných 14:11 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupila Slavie dvěma rychlými brankami a dle shody všech zúčastněných se zápas lámal na konci první pětiminutovky druhé půle za stavu 16 :15, kdy Slavie po dvou neproměněných šancích ještě utrpěla dva dvouminutové tresty v rychlém sledu.

Domácí v deseti minutách odskočili na hrozivých 23 : 15 a dostali se do psychické pohody. Náš tým si v útoku nedokázal vyvinout tlak, především chyběla souhra a "balon z ruky". Náš útok byl přerušovaný, pouze s náhodnými úspěchy.

Ve dvacáté třetí minutě dostal třetí dvouminutový trest Fait a poroučel se do hlediště, zatímco domácí dokonávali svůj triumf. V závěru se podařilo snížit na 28:18, a odvézt si tak, po tragickém druhém poločase ze Sezimova Ústí nepěknou porážku.

Neúspěch lze připsat především absenci jakékoli souhry v útoku, která by rozhýbala obranu domácích a vytvořila prostor pro naše křídla, pivota, či umožnila zakončení útoku ze spojky ze vzdálenosti menší než 9 metrů..

V dalším utkání přivítáme v neděli 21.9 od 16:00 na domácí palubovce tým Bolevec M.A.T,. V tomto týdnu věnuje tým trénik právě souhře v útoku, aby se již neopakovala ofensivní impotence která byla k vidění dnešního dopoledne..

Sestava a branky domácích : Slavík, Brož - Dubský 3, Stuchl M., Stuchl O., Beneš, Fait 1, Bejvl 9, Vejvoda 3, Hanzlík 2, Zedník