Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Košutka : Slavia VŠ Plzeň (17:17)

  Plzeňské derby na Košutce má zpravidla o poznání přátelštější atmosféru než to proti Plzenci, ale bývá minimiálně stejně napínavé. V podzimní části jsme měli navrch celý zápas a v jeho závěru nechali soupeře dotáhnout a vyrovnat.

Od počátku a po celý průběh letošního střetnutí dělal oběma týmům problém jediný důležitý fakt v házené: Dát gól. Na naší straně jsme nekupili technické chyby, ale v útoku chyběl hře jakýkoli citelný zápal a tak i když jsme se propracovali do střelecké pozice, v cestě ranám stál brankář Kolařík, tyče, ochraná síť nebo blok. Soupeři se dařilo jen nepatrně lépe, to zejména kvůli brankáři Slavíkovi, který si tentokrát poradil i se střelbou z křídla s překvapivou samozřejmostí.

Poločas 11:7 v náš neprospěch byl zklamáním pro nás, zaskakujícího trenéra Nového i řídké obecenstvo sportovní haly. Trenér Hajšman, toho času na operaci achilovy šlachy tentokrát výjimečně netrpěl pohled na náš  výkon, ale zase trpěl starou dobrou bolestí, což pravda, je přecijen horší.

Do druhého poločasu jsme si při neúčasti Petra Zimmermana neodnesli žádná ostřejší slova, nýbrž jsme po chvilce spořádaného plácání nesmyslů přišli s rozhodnutím, že dnes na Košutce neprohrajeme a že ten balon do té brány budeme tlačit zejména rychlými útoky, které poprávu jsou naším nejsilnějším herním prvkem.

Nabyté odhodlání nám sice přesnější mušku nepřineslo, ale ještě kvalitnější obrana dávala prostor k nápravě. V 22.minutě jsme tak na domácí ztráceli jen jedinou branku - to poté co se do trháku několikrát podíval sváteční exekutor Sláma a nutno říct i poté, co Jindra Dyk ranou z 10 metrů eliminoval tolik zarputilého gólmana domácích. Vyrovnání a dokonce i vedení na sebe nenechalo dlouho čekat a stav 17:16 ještě naznačoval, že by z mizerného představení mohl vyplynout bodový zisk nevyšší. Tuto naději zhatil domácí Král překvapivou ranou a soupeři se tak rozešli smírně.

Nutno podotknout, že obrana, která za druhou půli inkasuje 6 branku je proti všem standardům obranou dobrou. Bohužel však jedním dechem musíme dodat, že útok, který za půli první nastřílí branek 7 je zralý na házenkářské sanatorium s plnou péčí.

Příští utkání, 30.3 bude dalším z řady soubojů plzeňských celků, kdy doma přivítáme dosud neporažené Béčko Talentu Plzeň. Utkání začne v 17:00 v hale u Borského Parku.