Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Loko České Budějovice - Slavia VŠ Plzeň (19:24)

17. 2. 2014

V polovině února jsme vykročili vstříc prvnímu kolu jarní části soutěže. Po útrpné zimní přípravě (odborný termín "svinské běhy" vysvětlí trenér Hajšman na požádání) je tým o několik kilogramů lehčí a bohatší o mladé házenkáře z dorostu, kteří se postupně budou objevovat i v ligových zápasech.


Našim prvním soupeřem bylo družstvo Českých Budějovic. Pravděpodobnost prohry v domácím prostředí je s tímto soupeřem prakticky nulová, leč výjezdy do Budějovic nás už několikrát o body připravily - k velké radosti všech účastníků.
Začátek utkání na poznamenalo zjištění, že hracích plocha ve ledovém paláci Bolšoj v Soči pravděpodobně klouže jen o málo více než hala domácí Lokomotivy. Pojmy jako klička či změna směry byly téměř vyloučeny a tak jsme se prosazovali zejména před pivota - nadějný mladík Svoboda - a metodou přímo - dvojice Stuchl a Knakal. Domácí skórovali poměrně překvapivými brankami v časovém presu a trvalo celý první poločas, než si na tento styl zvykl gólman Brušák - v Budějovicích známý pod přezdívkou plzeňský kanec. První gólman Slavík totiž dostal červenou kartu a těšil se ze sportovního zážitku pouze v roli diváka. První půle tedy skončila hubeným náskokem 12:13

V druhé půli soupeř průběžně dotahoval náš tří až čtyř brankový náskok. K uklidnění hry došlo až v poslední čtvrtině, kdy jsme Stuchl a Bejvl sehráli několik pěkných akcí a Svoboda konečně dostal několik vytoužených přihrávek do pivota. Utkání jsme vyhráli zejména díky slušné obraně v druhé polovině a zlepšenému výkonu Brušáka v brance. Utočná fáze by snesla trochu více plánované souhry a méně kreativity.

V příštím kole hostíme Ledeč n. Sázavou a těšíme se na první jarní bodový zisk v domácím prostředí a také bouřlivou diváckou kulisu.