Jdi na obsah Jdi na menu
 


Talent Plzeň "B" - HK Slavia VŠ Plzeň (20:25)

25. 10. 2010

Po poměrně suverénním vítězství v minulém týdnu čekal družstvo vážnější soupeř v podobě B družstva bývalé Lokomotivy Plzeň, nyní Talentu Plzeň. Utkání se mělo odehrát na tartanovém povrchu a tudíž bylo zřejmé, že se nebude jednat o brankové hody, nýbrž že klíčový bude důraz v obranně a efektivita v útoku.

Na straně soupeře představovali hlavní hrozbu střelci Schut a Kalaš, kteří nesli na svém kontě většinu branek soupeře v předchozích utkáních.

Utkání o průběžné třetí místo bylo zahájeno sérií nepřesných zakončení na obou stranách a první branka padla až na konci šesté minuty. Nastoupili jsme bez Vejvody a Novotného, tudíž našim spojkám se za šedesát minut nemělo dostat příliš odpočinku.

Soupeř vyurkoval s kombinační hrou s množstvím seběhů a překřížení, ovšem prosazoval se hlavně Kalaš z pravé spojky, vždy po zpožděné reakci obrany. Několik dalších branek jsme obdrželi v ještě nezformovaném stádiu a darovali tak soupeři snadný náskok. I přesto jsme se soupeřem drželi krok celou první půli a nejzávažnější odstup činil pouze tři branky. O náš gólový příděl se starali hlavně Albl, Bejvl a na levém křídle Stuchl s Homolkou.

Vinou laxní obrany a útočných nepřesností jsme v poločase za soupeřem zaostávali o jednu branku 13:12.

Plamenný projev a vzdouvající se knír trenéra Nového v poločase byly jasným poselstvím o tom, jakým směrem se má naše hra ubírat v půli druhé. K překvapení publika, v němž se hlasitě jevil obvzláště náš regenerující se pivotman Karel, padla slova trenéra Nového na úrodnou půdu a kromě čistého gólového účtu na naší straně, ztratila i obranna salonní charakter z první půle.

Střelec Kalaš se v druhé půli již neprosadil a branky soupeře padaly po několikaminutovém obléhání velmi upracovaným způsobem. Na druhé straně neohroženě kličkoval Albl a ve spolupráci s Faitem na pivotu tvořil poměrně snadno náš nepatrný náskok.

Poněkud ochromené družstvo Talentu začalo v 50 minutě i poměrně výrazně chybovat v kombinaci a darovalo nám několik rychlých protiútoků. Ačkoli všechny nedošly kýženého brankového naplnění, dohrávali jsme utkání s pohodlným čtyřbrankovým náskokem.

Konečný účet 20:25 v náš prospěch zrcadlil zlepšený výkon obranny a poměrně snadno proměňované útočné snažení.

K příštímu utkání nastoupíme v domácím prostředí proti družstvu Písku, které tradičně platí za kondičně zdatného a nepříjemného soupeře. Utkání se odehraje 7.11 od 16.00 hodin v hale u Borského parku.     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář