Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spartak Sezimovo Ústí : HK Slavia VŠ Plzeň (25:15)

6. 12. 2010

V první zářijovém týdnu jsme sehráli v Sezimově Ústí velmi slušné utkání v rámci českého poháru a mohu říct že jsme zaslouženě zvítězili. Tato skutečnost byla zdrojem optimismu i v posledním týdnu listopadovém, kdy jsme na jih čech vyrazili opět, tentokrát v rámci sézony.

Bylo zřejmé, že nepřítomnost dvou hlavních útočných opor Albla a Bejvla bude znamenat zvýšené nároky na ostatní hráče a že se, jako je tomu zvykem, v Sezimově Ústí nebude konat žádná velká kanonáda. Zápas budeme muset ubránit a soupeři kontrovat rychlým přechodem do útoku.

 

Již v prvních minutách utkání se ale ukázalo, že kvalitní a agresivní obrana, kterou jsme se pyšnili v minulé sezoně je minulostí. Soupeř bez větších obtíží pronikal na brankoviště a dostával se i k odraženým míčům. Naše pokusy o rychlý přechod do útoku skončily množstvím technických chyb a nepřesností, které často zpomalily útok natolik ,že se domácí v klidu zformovali.

Ve střelbě se nedařilo, převážně díky špatnému načasování a neschopnosti si uvědomit schématické chování domácího brankáře. I přesto, že naši gólmani předváděli velmi slušný výkon, 6 vstřelených branek v poločase bohužel znamenalo 7mi brankový náskok hostí.

I přes mírné zlepšení v kombinaci se v druhé půli v útoku opět příliš nedařilo a přestože jsme soupeři dovolili v útoku méně, rozdíl se držel stále na hranici 10 branek, což neznamenalo nic než snahu odvézt si co nejmenší ostudu.

Závěr utkání se skore 25:15 bohužel prokázal, že bez hlavních opor je náš výkon chaotický, nemáme "co hrát" a v družstvu chybí bojovnost potřebná k tomu, abychom i přes nedostatky dokázali hrát vyrovnanou partii.

V dalším utkání, vinou administrativního zpoždění tohoto příspěvku, jsme nejtěsnějším rozdílem 24:25, zvítězili v Ledči n. Sázavou, odkud bylo více než potřeba body přivézt. I přesto, že družstvo Ledče je v tabulce na posledním místě, dokázalo nás značně potrápit a rozhodovalo se až v posledních vteřinách. Kvůli absenci tří hráčů ze standardní sestavy se k nám na toto utkání připojil Jakub Šindelář a spolu s Vejvodou, Alblem a uzdraveným Bejvlem se postarali o hlavní gólový příděl.

V utkání nadcházejícího víkendu změříme síly s neporaženým SK Praha 4, která předvádí stabilní a přesvědčivé výkony po celou dobu svého působení. I přesto jsme dokázali v minulé sezoně pražské družstvo výrazně potrápit a v domácím prostředí dokonce zvítězit. Pohled na tabulku napovídá, že případný zisk bodů proti lídrovi tabulky by nás pasoval na čtvrté, místo. V případě prohry je bohužel možné, že přezimujeme na místě sedmém, což by byl nejhorší dosavadní výsledek v průběhu našeho působení v 2.lize.

Utkání začíná tradičně v v neděli, 12.12 od 16:00 v hale U Borského parku.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář