Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Písek - HK Slavia VŠ Plzeň (24:27)

25. 10. 2009

Do první půle jsme nastoupili za zvuku zbrusu nového pokřiku, který postupně zesměšňuje celý náš tým.

Úvod utkání potvrdil, že taktika má něco do sebe a písečtí již po osmi minutách za stavu 1:4 brali oddechový čas. Ačkoli se jejich hra poté nepatrně zvedla, převaha stále zůstávala na naší straně, díky zlepšenému rychlému protiútoku, vytlačování soupeře do křídel a nutno říci i notné dávce štěstí při střelbě z dálky; Fait v tento moment několikrát nešťastně upustil míč, který skončil za zády střídajícího brankáře domácích.

Před koncem poločasu ke svému obvyklému výkonu nastoupil Honza Bejvl a domácí střelci Hajný a Hora zůstávali poněkud upozaděni. Poločas byl ukončen za stavu 10:16

Již tradičně (dle teorie Honzy Slámy - Popustit a Utáhnout) jsme podcenili začátek druhého poločasu a k zděšení kouče Andrleho jej prohráli poměrem 8:2. Písecký úspěch byl způsoben změnou obraného systému a úspěšnými rychlými protiútoky, kde se konecně ukázal důraz domácích Hory a Hajného.

Hlavním strůjcem našeho závěrečného úspěchu byl Bejvl, který zakončením ze spojky i křídla decimoval morálku píseckých. Ti již tak snadno nepronikali obranou, a pokud se jim to po velkém úsilí podařilo, čekal na ně gólman Slavík, oproti minulému utkání tentokráte ve skvělé formě.

Rozhodnuto bylo tedy již v době sedmadvacáté minuty, kdy jsme pevně drželi tříbrankový náskok, který se již do konce zápasu nezměnil. Za výhru 24:27 si vezeme z Písku důležité body a upevňujeme naši pozici v popředí tabulky, na příjemném třetím místě za Prahou 4 a Sezimovým Ústím.

Nadcházející víkend nás čeká herní přestávka, načež se v týdnu dalším v neděli 8.11 od 16:00 hod představíme v domácím prostředí proti celku Rokycan

Sestava a branky hostí : Košnar, Slavík - Stuchl 2, Beneš 1, Fait 4, Sláma 7, Hobza 3, Bejvl 9, Dubský 1, Pecka