Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavia VŠ Plzeň - TJ Spartak Sezimovo Ústí (26:20)

16. 3. 2014

 Utkání se jindy urputným soupeřem bylo fakticky rozhodnuté v momentě, kdy se na palubovku Jihočeši dostavili v počtu spíše příhodném pro malý turnaj v ping-pongu. Na spojkách soupeře chyběli snad čtyři z pěti členů stabilního kádru a i když se jim přibližně 25 minut dařilo naše družstvo zaměstnávat, ve zbývajícím průběhu zápasu jsme si vedení drželi s přehledem. V bráně velmi dobře fungoval Kuba Slavík, který se po slabším období v podzimní části prezentuje zatím na jaře ve velmi dobré pohodě. V útoku se o branky starali všichni naši hráči rovnoměrným dílem.

Abychom však ukázali trenéru Hajšmanovi i stinnou stránku vítězství, rozhodli jsme se po poločase představit materiál z našeho souboru dovedností nazvaný - "1000 a 1 nepřesnost". Střelbu mimo branku, do nic netušícího brankáře soupeře a přihrávky na nohy si vybrali všichni členové sestavy a publikum se v nevíře jako jeden muž plácalo do čela.

Nezanedbatelný díl na vítězství měl i výkon dvojice sudích. Ne, že by snad soudcovali hru nějak špatně či jednostranně, ale jeden ze sudích vždy v příhodném okamžiku nabídl našim hráčům cenné rady do hry i do života. ("Zaběhni tam" či "Počkej si v tom výskoku"). Přestože si nejsme jisti jeho motivací, rádi bychom za tuto přátelskou iniciativu upřímně poděkovali.

V utkání se ukázala opět solidní obranná taktika, kterou jsme tentokrát podpořili i větším počtem branek z rychlého útoku. Pokud bychom v dalších utkáních přidali ještě trochu sladěnější výkon v postupném útoku, všichni bychom si náležitě oddechli.

Příští utkání bude dalším z řady plzeňských derby. Tentokrát se v sobotu 22.3 od 17:00 představíme na hřišti Sokola Košutka na 31.ZŠ.