Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavia VŠ Plzeň - TJ Loko Č. Budějovice (28:17)

5. 3. 2015

Druhé domácí utkání letošní zimní části jsme byli nuceni odehrát v azylu haly ve Štáhlavech a tímto se tedy musíme omluvit početným zástupcům fanouškovské obce našeho družstva, že do haly na Borech přišli nadarmo. Ale nyní již k samotnému utkání.
Soupeř z jihu Čech, a zejména pak v jeho vlastním prostředí, nám historicky sebral již několik bodů a nechtěli jsme tedy nic nechat náhodě. Obranou 1:5 s neohroženým Jirkou Houlíkem jsme nepustili soupeře k výraznějšímu prosazení ze spojek a tak nám v úvodu vzdoroval pouze z pravého křídla. Náš útok, jakkoli chaotický, přidal na brankové konto za poločas 13 branek, o jednu více než soupeř. Velmi dobře hrál na pravé spojce Jakub Kříž a svůj prostor si vytvořil na levé straně i Bejvl.
Druhý poločas zastihl soupeře v mnohem slabším rozpoložní a za celý jeho průběh mu obrana s Lubošem Galuškou dovolila jen 5 branek. Logicky jsme z dobré obrany byli schopni nastřílet jednoduché branky z rychlých útoků a soupeři jsme odskočili již po 10 minutách na výraznější rozdíl.
Příští utkání nás čeká cesta do Zruče nad Sázavou, kde nás rozhodně nečeká jednoduché utkání.