Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavia VŠ Plzeň : TJ JM Chodov B (29:20)

28. 9. 2014

První domácí střetnutí letošní sezony dopadlo předpokládaným a možná i trochu povinným vítězstvím nad zálohou prvoligového Chodova. Družstvo soupeře přijelo v nevalném počtu a chyběly opory z minulého ročníku. Jelikož i naše družstvo doznalo na letošní sezonu změn, nechtěli jsme nic podcenit.
Úvod zápasu patřil nám a soupeř se nedostal k žádnému přesvědčivému zakončení. Čtyřbrankový náskok nás uklidnil a vedl bohužel, jak je naším dobrý zvykem, k popuštění koncentrace v obraně a soupeř se začal střelecky prosazovat z protoru kolem 9m hranice. Poločasové vedení 16:12 tak sice bylo "bezpečné", ale nikterak přesvědčivé.

Úvod druhé půle jsme zvládli dle představ a rázem se dostali do vedení 21:13. Soupeře jsme pustili do hry zejména nezvládnutou kombinací v útoku a Pražané se dostali opět na dostřel tří branek. Situaci zachránily dvě trefy Jindry Dyka, trochu štěstí a možná také trochu únava soupeře. Závěrečná desetiminutovka patřila opět nám a vítězství 29:20 docela věrně odráželo převahu, kterou jsme po většinu druhé půle měli.
Střelecky se dařilo Dykovi a výborně fungovala i spolupráce spojek s pivotem. Další utkání odehrajeme v sobotu 4.10 v Českých Budějovicích.