Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Praha 4 - HK Slavia VŠ Plzeň (36:28)

3. 5. 2011

Stejně jako v dosavadních střetnutích jsme byli vedoucímu družstvu více než rovným soupeřem celou první půli. Její podstatnou část jsme drželi vedení, převážně díky důrazu v zakončení a útočnému tlaku z druhé vlny. V obraně však bohužel selhávala levá strana a tak soupeř docílil z postu pravého křídla hned 8mi branek. Soupeř vyrukoval s tvrdou obranou na hranici osmi metrů ale i přesto nedokázal v první půli nijak vážněji vzdorovat. Poločasové skore bylo tedy převážně nekompaktností obrany na levé straně vyrovnané 16:16. Opět je třeba vyzdvihnout obranou práci Ondry Stuchla, který zamezil dalšímu nárůstu branek ze soupeřovy pravé strany.

Po změně stran jsme pokračovali v dobrém útočném tažení a zvýšili vedení na 19:16. Pak ale přišla série neproměněných šancí, které poněkud otupily naše útočné snažení. Začátkem druhé desetiminutovky se začalo dařit soupeři zakončovat z druhé vlny na což jsme až do začátku poslední desetiminutovky nedokázali patřičně odpovědět a ztratili jsme tak cenné vedení.

Přestože poslední desitiminutovka byla z naší strany podařenější, v obraně se nám již nepodařilo soupeře zbrzdit a závěrečný účet 36:28 tak ne zcela dobře odráží vývoj zápasu. Každopádně se v druhé polovině druhého poločasu projevila opět neschopnost soupeře přečíslit a rozpohybovat jeho obranu. Individuálně se dařilo střelcům Bejvlovi a Alblovi, spolupráce s pivotem také přinesla dostatek branek. I přes solidní výkon se nám potřetí v řadě nepodařilo pražské družstvo porazit. Množství práce je třeba věnovat útočné kombinaci a souhře dvojic. Do jisté míry se projevila i fyzická únava ze zátěže malého množství hráčů.

Jarní část sezony tak po palčivých prohrách v domácím prostředí a ztracených zápasech v Třeboni a Chodově končíme na nelichotivém sedmém místě. Z pohledu tabulky to není nikterak ponižující, nicméně pohled na čtveřici soupeřů před námi naznačuje, že bylo v silách a možnostech týmu skončit o dvě, tři příčky výše. Na výsledcích v sezoně se podepsalo množství zranění a časová vytíženost některých hráčů, ale to nám nemůže sloužit jako omluva. Sedmé místo tedy považujeme spíše za zklamání.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář