Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shrnutí sezony 2009/2010

14. 5. 2010

Pohledem na tabulku 2.ligy JZČ se můžete informovat o výsledcích utkání i celkovém výsledku družstva v pořadí. Co však již tabulky ČSH nenabízejí je pohled do dění v týmu v průběhu roku.

Srpen 2009

Družstvo se za nejsté situace poprvé schází v polovině srpna, strategicky vynechává vytrvalostní, rychlostní i technickou přípravu a vrhá se na plánování postupu zpět do 1.ligy. Družstvo svojí organizovaností a kondicí spíše než sportovní celek připomíná israelskou zemědělskou komunu.

Z organizačních důvodů je družstvo nuceno zanedbat i herní přípravu a poskočit rovnou do pohárových bojů. 28. srpna deklasujeme v revoluční euforii házenkáře Žatce, abychom je pak samaritánsky nechali postoupit do druhého kola. Hráč Karel neprošel dopingovým testem na obsah tofu v těle.

Září 2009

Po třech týdnech tréninku se k družstvu připojuje Michal Vejvoda se svým mesiáškým výrazem a spasitelskými průpovídkami.

V prvním utkání díky wrestlingové exibici Slámy na křídle a anarchistické hře v útoku porážíme družstvo Lokomotivy B a splňujeme tak své osobní podzimní cíle. Při následné diskusi v šatně zcela přirozeně vyvstává otázka : "Kdo nás zastaví ?"

Odpověď  dostáváme za sedm dní v Sezimově Ústí, kde prohráváme o deset branek. Při následné diskusi zcela přirozeně vyvstala otázka : " Lze vyhrát i bez Slámy ?"

Po vítězném utkání s Bolevcem se úhlavními soky na dně střeleckých tabulek stali Beneš a Stuchl (skóre po třech zápasech bylo 1:1), zatímco na vrcholku se uhnízdil Bejvl, který ve třech zápasech nastřílel více branek než je zapsáno v celé stoleté historii plzeňského fotbalu.

Říjen 2009

Vítězný říjen. Ledeč nad Sázavou, Písek, Strakonice a Bohemians neochotně přispívají k našim bodovým ziskům, hra má spád a leží převážně na střeleckých spojkách. Wall Streetští spekulanti navzdory krizi nakupují akcie našeho družstva po tisících. Teorie "Sláma na hřišti = vitězství" platí. Na popularitě získává další z našich teorií : "Popustit-utáhnout" .

Hráč Karel získává po dvouměsíčním snažení registraci a vstupuje do našeho elitního klubu, ačkoli je údajně vegetariánem.

Listopad 2009

Napínavý závěr proti družstvu Rokycan rozhoduje Bejvl tečovanou ranou přes trojblok v poslední vteřině, přesně jak to má nejraději. V tabulce střelců tím dohání všechny včetně Robina Hooda.

V dramatickém finále proti suverenímu celku Prahy 4 vítězíme o dvě branky a jeden zlomený nos. Šindelář dostává po mafiánském způsobu od protihráče pozvánku na odvetu. Po podzimní části sezony jsme na 3.pozici za Sezimovým Ústím a Prahou 4, současně máme zcela záhadně negativní skóre.

Na zakončení sezony v listopadu hráč Karel sní celý devět suchých topinek, aby prokázal, že jeho vegetariánství není fiktivní.

Leden 2010

Nezvládnutá situace ohledně trenérských postů vyusťuje v chvilkové bezvládí. Družstvo se dále věnuje kondiční přípravě a ambice na trenérský post si tajně dělá Hobza, dosud spíše pasivní člen družstva.

Únor 2010

Vedení družstva se po prvním prohraném jarním utkání na Lokomotivě ujímá dlouholetý hráč a člen organizačního týmu Slavie Zdeněk Šindelář, zatímco trenérský post přijímá Josef Nový. Hobza je viditelně zklamán, ale nadále je prosazován především dvojicí Karel, Sláma, kteří by v rámci tréninku uvítali méně pohybu a více konverzace.

Oba noví vedoucí v průběhu prvních týdnů nemohou spát, neboť čelí úkolu zvládnout za tři měsíce napravit v průměru 20let zanedbaného házenkářského vývoje. Družstvo sice remizuje se silným Sezimovým Ústím, ale v zápěti nechává body na Bolevci a prohrává i v domácím souboji s Třeboní.

Březen 2010

První vítězství v Ledči nad Sázavou zcela přirozeně vyvolává otázku, "Kdo nás odteď zastaví ?". Odpověď dostáváme tradičně za sedm dní, kdy v domácím prostředí trefíme 19 branek, 38 tyčí a 2 diváky a zaslouženě podlehneme posledním Bohemians Praha.

Cestou do Ledče nad Sázavou dochází ke zrodu národně separatistického hnutí tlustých hráčů týmu, kteří jsou štíhlejšími a pohyblivějšími kolegy utlačování a kteří hodlají založit svobodný stát "Fat-Land", kde tuk bude nový trend.

Příští zápas ve Strakonicích se spíše než utkáním v házené stal zákopovou válkou, ale přesto jsme soupeře přetlačili s rekordním počtem (ne)vstřelených branek (15:18.

Duben 2010

Důvodem mnoha přestávek a přerušení jsme na konci sezony vypadli z herního tempa. To se k překvapení všech odrazilo ve vynikajícím útočném výkonu proti družstvu Písku a přinejmenším nadprůměrném výkonu v Rokycanech. V naší sbírce teorií se tak dostala do popředí idea o přetrénovanosti a prospěšnosti lehkého odpočinku.

Hráči Houlík a Karel si na jarní sezonu obstarali sádru, hráč Sláma psa.

Květen 2010

Vrcholem sezony se měl stát opět zápas proti SK Praha 4, který v jarní části opět chrabře vévodil tabulce. Ničeho jsme nedbali a na soupeře vpadli jako státní dluh na zahálčivé Řeky. Po přestávce nám však soupeř připomněl naši "strakonickou" hru a vybojoval vítězství.

Ačkoli již bylo jasné, že Lokomotivu B již v tabulce nepředskočíme, překvapení nám uchystali alespoň hráči Rokycan, kteří zdolali Sezimovo Ústí a nám současně zajistili konečnou 3.příčku.

Nyní se podívejme na závěrečné střelecké statistiky :

Z těchto statistik jednoznačně plyne, že pokud chce dávat góly, musíte se jmenovat Jan. Hráči jménem Jan nastříleli 68% branek, ikdyž pravda, Fait a Bejvl nevynechali jediné utkání. Současně se nenechte ošálit výsledkem střelecké soutěže mezi hráči Benešem a Stuchlem. Beneš totiž své branky střílel výhradně levou rukou a v tísni, což z něj dělá přinejmenším jasného morálního vítěze.

 

 

Jméno / Post / Počet branek / Pořadí v tabulce střelců

Jan Bejvl  S 146 1
Jan Sláma  LK 67 19
Jan Fait  S / Piv. 61 27
Ladislav Hobza  S 38 54
Michal Vejvoda  S 34 60
Jakub Šindelář  S 29 71
Ondřej Stuchl  LK 20 92
Jakub Hanzlík  PK 15 100
Jiří Pecka  PK 13 107
Jakub Karel  Piv. 12 115
Jiří Houlík  LK 11 119
Petr Dubský  S 11 123
Jakub Beneš  S 8 131

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

klaním se až k zemi

(Číva, 16. 5. 2010 13:36)

moc pekny clanek:)
vsechna cest fajtaku:)

----

(Kubesh, 15. 5. 2010 12:38)

Krásně napsáno