Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kovofiniš Ledeč n. Sázavou - HK Slavia VŠ Plzeň (21:26)

14. 3. 2010

Po řádně podcenněném a nemohoucném začátku, který se v poslední době stal nezaměnitelným atributem naší útočné hry jsme v osmé minutě opět prohrávali 4 brankovým rozdílem.

Trenér Nový v oddechovém čase duchapřítomně zatočil sestavou a dá se říci, že touto královskou rošádou zvrátil vývoj utkání. Hobza a Bejvl se posunuli na spojky, Fait vystřídal Karla v pivotu a na hrot obrany se po vynikajícím výkonu z minulého utkání opět postavil dotěrný Houlík.

O deset minut později bylo skóre 10:8 pro hosty a do poločasu jsme sérií rychlých útoků rozmnožili náš gólový účet na 13, zatímco soupeři se podařilo vstíti pouze jedinou branku.

Poločasový výsledek 9:13 vyvolal na lavičce horlivou diskusi, zda by nebylo lidštější nabídnout soupeři návrat do zápasu a následně opět utáhnout obranná stavidla.

K tomuto samaritánskému kroku jsme přistoupili přibližně v polovině druhého poločasu. Zatímco střelec Vrběcký očividně trpěl z intimní pozornosti Jirky Houlíka na postu jedničky, na druhé straně se začal prosazovat domácí Wurm. Duo Sláma, Bejvl jej bylo schopno zastavit jen za cenu vyloučení, v jehož průběhu domácí tým dokázal stáhnout několika brankami z křídel na nepříjemných 17:19.

Na Bejvla byl nasazen osobní hlídač a o branky se v útoku museli postarat Hobza, Hanzlík a Fait. Závěr nenabídl již žádné překvapení, snad kromě historicky první spolupráce po ose Bejvl - Sláma, což vyvolalo údiv i v jinak velmi nabroušeném domácím obecenstvu. Zápas skončil výsledkem 21:26. Divácká kulisa v Ledči n. Sázavou je skutečně stimulující a naše lavička si mohla vychutnat něco mistní lidové slovesnosti.

Na závěr nutno přiznat, že domácím evidentně chyběl jeden ze střelců a i proto nedokázali v druhé půli výrazněji vzdorovat. Za estrádní momenty utkání můžeme považovat sprint brankáře Košňara (obecně nevídaný přírodní úkaz) a také střeleckou potenci Beneše, který ponížil soupeře zakončením levou rukou.

Důležitý bodový zisk a některé naplňené taktické pokyny můžeme vidět jako pozitivní příslib pro další utkání, které sehrajeme v neděli 21.3 od 16:00 v domácím prostředí proti celku Bohemians Praha. Doufáme, že se do týmu po nemoci zapojí také Vejvoda a zraněný Zedník.

Sestava a branky hostí : Košňar, Slavík - Hanzlík 2, Stuchl, Fait 5, Bejvl 7, Sláma 4, Karel 1, Beneš 1, Hobza 4, Houlík 2,

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář