Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň - HK Rokycany (27:26)

9. 11. 2009

Vlažný vstup do utkání a neúnosná strnulost v útoku znamenaly úvodní vedení družstva Rokycan. Ačkoli jsme díky střelbě Honzy Bejvla dokázali v zápětí otočit a poměrně dlouho udržovat dvoubrankový náskok, byla naše hra prostá agresivity a větší vůle po vítězství.

Agresivní obrana Rokycan s důrazem na obsazování křídel nás na moment paralyzovala a veškeré naše úspěchy se odehrávaly na pravé straně. Jakýkoli náznak náskoku jsme ale posléze ztratili zbytečnými chybami v obraně, kterou držel stejně jako v minulých utkání pouze brankář Slavík.

Poločas byl ukončen za stavu 16:13.

Do druhé půle jsme vkročili ležérně a dočkali se vyrovnání po spolupráci rokycanských Beneše a Turečka. První jmenovaný byl úspěšným exekutorem všech sedmimetrových hodů a stal se tak vlastně nejlepším střelcem hostí. Na pravé straně tlak na obranu způsoboval především Cígler se svou osobitou kličkou, a mnohdy astronomickým počtem kroků.

V druhé půli se skore do dvacáté minuty podobalo prvnímu poločasu. Náš drobný náskok byl neustále v ohrožení a na jeho budování měl zásluhu především Sláma z rychlého útoku a Jakub Śindelář, který se poprvé za sezonu dokázal vyvléci ze svého působení v extralize aby vypomohl v mateřském klubu.

V obraně, která se před koncem změnila na 1:5 opět dobře pracoval Stuchl a nebýt tří neproměněných vyložených šancí, mohl být závěr o poznání klidnější. Bohužel jsme museli utkání rozhodnout až v posledních vteřinách za stavu 26:26, kdy Bejvl se štěstím přetáhl dva body na naši stranu.

Vyrovnanost utkání byla, se vší úctou ke hře našeho soupeře, převážně naší vinnou a družstvo by se mělo do budoucna více soustředit na vstup do utkání. Nepříjemnou zprávou pro zbytek sezony je nedoléčené zranění Michala Vejvody, který do utkání nezasáhne přinejmenším do Vánoc a spartánské pracovní vytížení Slámy, který se bohužel nebude moci dostavit na utkání v Budějovicích, kam zavítáme tuto neděli.

Dvěma zajímavými momenty utkání byl trhák Lukáše Zedníka a drtivý podstřel Slámy z křídla, které bezesporu vstoupí do házenkářské knihy rekordů a kuriozit.

Sestava a branky domácích : Slavík, Košnar - Bejvl 10, Sláma 5, Stuchl, Zedník, Karel 1, Beneš, Houlík, Pecka 1, Hobza 3, Fait 2, Dubský 1, Šindelář 4.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zede

(Kubesh, 9. 11. 2009 14:18)

Fajtak akorat zavidi, ze do trhaku nedobehne. Jinak Zed by tam byl furt, jenom kdyby nemusel stridat...

Zede

(Benny, 9. 11. 2009 13:45)

Jako Zeda v trháku jsem neviděl poprvý a myslim si, že ještě někdy uvidim ;)

goood...

(salam, 9. 11. 2009 11:24)

dobre my.. sem rad ze neposlouchame trenery, ale me takticke pokny.. chce to jeste trosku vic machrovat a vic zapojit pristup "MISTRI SVETA".. jinak dobre.. zedé vystrelil sprintem skoro jako bolt.. neskutecny!! pro me vrchol hazene, muzu v klidu ukoncit karieru..:))

Zede

(Barca, 9. 11. 2009 11:13)

Zede v trhaku, no to musel byt zazitek:) jinak gratulace...