Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň - TJ Lokomotiva Plzeň MAT B (24:23)

7. 9. 2009

Zatímco soupeř dorazil na palubovku oslaben o střelce Kalaše, na straně domácích z administrativních důvodů chyběl pivotman Karel a zraněný křídelník Houlík.

Již z atmosféry před zápasem bylo cítit, že celek hostí přijel s myšlenkami na vítězství, které mohly či nemusely být podpořeny zvěstmi o nejasné podobě hráčského kádru domácí Slavie.

Po utkání v Žatci, kde Slavie předvedla překvapivě soustředěný výkon posílený o vysokou úspěšnost rychlého protiútoku, se Jan Sláma, vůdčí osobnost Slavie a současně hráč s množstvím detailních informací o hře soupeře (byl hráčem Lokomotivy v minulé sezoně) taktéž netajil ambicemi na výhru.

Po poměrně vydařeném předchozím utkání se na post levé spojky postavil Jan Fait, doplněn na středu Michalem Vejvodou, pro nějž bylo toto utkání debutem v novém ročníku.

Hosté začali agresivní obranou ve středu s extraligovými Zoubkem a Danielkou. Již v počátku bylo zřejmé že hra Lokomotivy se bude opírat o rychlý přechod do útoku, případně pak v postupném útoku o kombinace spojek s Jiřím Sedláček na postu spojky střední.

Do poloviny prvního poločasu si Lokomotiva držela mírné vedení, převážně zásluhou razantní střelby Jiřího Jedličky z postu levé spojky, a několika tref z mezního úhlu na pravém křídle. Na straně domácích kontrovali ze spojek Bejvl, Fait a neméně razantní Vejvoda.

Chyby v komunikaci ve středu obrany domácích a následně usnadněné zakončování pro spojky Lokomotivy donutily dokonce v druhé půli prvního poločasu brankáře domácích Slavíka k opuštění brány, kde jeho místo zaujal zkušený Jiří Košnar.

Po individuálních úspěších Honzy Slámy a Honzy Bejvla se před koncem poločasu Slavie dotáhla na mírný náskok a do šaten odcházela dokonce s jednobrankovým vedením. Na hráčích hostí byla vidět nespokojenost, na hráčích Slavie pak bídný fyzický fond. Poločasový stav tedy 14:13 ve prospěch domácích

Výše zmíněné aspekty se projevily okamžitě po změně stran, kdy levá spojka Slavie doslova oněmněla, a i na pravé straně muselo dojít k několikerému střídání z důvodů vyčerpanosti. Toto pomohlo družstvu hostí ke zvratu ve skóre, a až konsolidace domácí obrany, několik úspěchu z pozic křídla a celkově zvýšené nasazení vrátily v dvacáté minutě první půle domácímu celku vedení.

Od dvacáté minuty se na pozici levé spojky posunul Jan Bejvl, zatímco na tomto postu zcela neproduktivní Fait zaujal své obvyklé místo ve středu obrany, kde spolu s Burešem a Hobzou až do konce utkání nepustili Lokomotivu k žádné výraznější příležitosti. Hra hostí plynula po křídlech a zaznamenány byly i veskrze neúspěšné pokusy o spolupráci s pivotem. Právě zpevněný střed obrany a úsilí v útoku (spolupráce Bureš, Bejvl, Sláma) byly klíčem k velmi těsnému vítězství domácích v poměru 24:23

Sestava a branky domácích : Slavík, Košnar - Sláma 9, Stuchl O., Stuchl M., Zedník, Fait 3, Bejvl 5, Vejvoda 6, Hanzlík, Beneš, Bureš, Hobza 1

Nejvíce branek hostí : Jedlička 8, Sedláček 5, Skočil 4

Fotografie z utkání můžete nalézt ve fotogalerii.

V příštím kole vyráží Slavie do Sezimova Ústí, kde 13.9 sehraje své první utkání na hřišti soupeře. Uvidíme, jak tým oslabený o Slámu a Hobzu (pracovní důvody) dokáže potrápit jednoho z neméně nepříjemných účastníků soutěže.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentar

(salamalajkum, 8. 9. 2009 12:03)

tak jsem si precet komentar k zapasu na strankach lokady a musim s politovanim konstatovat ze jsme nevyhrali bojovnosti a durazem, ale bohuzel jen stestim a streleckou nemohoucnosti hostujiciho celku.. nejspis komentuji jiny zapas, ktery jsem asi nevidel..
tedy respekt fajtackovi, ktery svym komentarem vystihl utkani rozhodne mnohem lepe a neboji se strilet i do vlastnich rad.

Číva

(Číva, 7. 9. 2009 13:15)

Hoši moc peknej zápas:)
Jen tak dal v dalsich zapasech:)
Zelený držky si to zasloužili.

re: foto

(salamalajkum, 7. 9. 2009 11:14)

to si pis kamarade.. nebo te vyfotime a dolepime k nam :)

NJN

(Kubesh, 7. 9. 2009 11:11)

Co se da delat, holt budem muset udelat este jednu fotku...

sadlo

(salamalajkum, 7. 9. 2009 10:42)

ty blaho, chybel si.. mohle to dopadnout jeste leepe a hlavne fotka bez tebe neni fotka :P
nemohli sme hrat ani ten nas tajnej signal..;)

Dobre

(Kubesh, 7. 9. 2009 10:14)

Dobra prace teame. Supr, ze ste porazili ty zeleny drzky.

autor vtipalek :)

(salamalajkum, 7. 9. 2009 7:45)

"Na hráčích hostí byla vidět nespokojenost, na hráčích Slavie pak bídný fyzický fond."
to je hooodne vtipny..:)))