Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň - Talent Plzeň B (23:26)

22. 3. 2011

Tradiční derby mělo oproti běžnému střetnutí těchto soupeřů zajímavý podtext. Jelikož se nám podařilo v minulé části sezony Talent porazit na jeho vlastní půdě, měl soupeř více než dobrý důvod pokusit se nám porážku oplatit.

Do utkání jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě, a počáteční minuty byly plně v naší režii. Vedení 4:1 v osmé minutě napovídalo, že hosté budou mít problémy se prosazovat do naší postavené obrany. Problémy dělala ovšem aktivita soupeře na levém křídle, kde se nám jej podařilo zastavit pouze za cenu zbytečných vyloučení, což se postupně projevilo ve skore.

Soupeř začal s osobní obranou na naše dva nejlepší střelce, což sice nevedlo k valnému úspěchu, ale bohužel se nám v tento moment nedařilo příliš úspěšně zakončovat a tak nebylo možné vedení zvýšit. Přibližně 10 minut před koncem jsme začali vršit technické chyby a ztratili důraz v obraně, což soupeř využil k obratu skore, které kontroloval až do poločasu, který skončil v náš neprospěch 11:14.

Opět vydařený začátek druhé půle znamenal rychlý obrat, obrana fungovala velmi dobře a brankář Košňar likvidoval většinou pokusů hostí. Na druhé straně se nám dařil rychlý útok, střelecky se prosazoval Bejvl, Homolka a Kříž. Bohužel opět série vyloučení a velmi špatně sehraná přesilová hra z naší strany pomohly soupeři k obratu, na který jsme již nedokázali odpovědět. V posledních minutách se z ruky hostujícího Kalaše soupeřům náskok zvýšil natolik, že již nebylo možné efektivně kontrovat.

Po velmi vyrovnaném utkání plném zvratů ve skore se nám tedy nakonec nepodařilo potvrdit suverenitu a připisujeme si porážku v poměru 23:26.

Jednoznačným problémem bylo v utkání proměňování šancí z pivota, koncepce přesilové hry a množství technických chyb. Pokud se družstvo nepokusí na těchto věcech pracovat, nemáme v příštím utkání na půdě silného družstva z Písku nejmenší šanci.

Stínem utkání je zranění Patrika Albla, který musel krátce po zahájení druhé půle opustit hrací plochu s vykloubeným palcem pravé ruky.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář