Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň - Sokol Písek (20:24)

10. 11. 2010

Po podzimní pauze nás čekalo utkání s družstvem Písku, s nímž jsme v minulosti neměli závažnější problémy. Rychlá kombinační hra soupeře byla srážena jeho výkonem v obraně a v loňském utkání i nepřesvědčivými výkony brankářů. Současně se nám vždy proti Písku podařilo vyrukovat s agresivními protiútoky a střeleckým tlakem ze spojek.

Již od počátku utkání, do nějž jsme nastoupili oslabeni o Albla, Vejvodu a Čiviše, se ale ukazovalo, že posílený tým Písku bude představovat značný problém. Zvlášť když se pak připojila střelecká impotence naší pravé strany. Soupeř se velmi snadno prosazoval přes náš bránicí hrot a většinu branek v první půli vsítil po lajně dohrané do křídla.

Naopak v naší utočné fázi se dokázal do střely opřít jen Bejvl, címž pádem brzy dostal osobního hlídače. Naše útočná snaha byla velmi nepřesvědčivá a za průběh první půle jsme skorovali pouze osmkrát, zatímco soupeř převážně z křídel a rychlého útoku zakončil dvanáctkrát.

Z poločasového stavu 8:12 se prakticky nic nezměnilo ani v druhé půli, kdy jsme se snažili hru více tlačit v před. Osudným momentem byly naše vlastní nevyužité přesilové hry a množství nevynucených technických chyb v přechodu do útoku. Paradoxně jsme tak z rozdíu 16:18 spadli zpět na rozdíl čtyř branek 16:20 a v závěru jsme si již nedokázali pečlivěji připravit šance na dramatizaci utkání.

Vinou prohry 20:24 je tak jednoznačně nezkonsolidovaná obrana v první půli, neproduktivita pravé strany útoku, neplodná spolupráce pivota se spojkami a extremní technické chyby v klíčových okamžicích.

Ztráta bodů na vlastní půdě je obzvláště bolestivá neboť resultovala v propad na čtvrtou příčku za právě soupeře z Písku a družstvo ze Sezimova Ústí.

V přístím utkání zavítáme na půdu Strakonic, které v letošním ročníku předvádějí o poznání vyrovnanější výkony. Doufejme, že se družstvu podaří zaplnit díry v kádru a že se brankový příděl rozdělí mezi více hráčů než v posledním utkání.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář