Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň - SK Praha 4 (23:21)

23. 11. 2009

Do zápasu jsme kromě dlouhodobě zraněného Vejvody nastoupili v plné sestavě, podpořeni opět  Šindelářem, který v této sezoně válí za extraligovou Lokomotivu.

Pro tentokráte jsme odložili osvědčenou taktiku "podcenit a machrovat" a úvodní náskok 4:0 tomu nasvědčoval. Na střelce hostí Martina Půtu jsme nasadili nesnesitelnou obranu Láďi Hobzy, jehož flegmatický výraz dohání valnou většinu protihráčů i spoluhráčů k resignaci.

Hosté odpověděli po našich chybách v útoku a v desáte minutě bylo již srovnáno. Pražští se prosazovali především z pivota a křídel, úspěchy ze spojky byly spíše sporadické. Z naší strany uspěli v první půli střelecky Bejvl, Šindelář a Sláma, ovšem největší senzací bylo neohrožené počánání Jakuba "Vori" Karla na brankovišti a jeho tři důležité branky, kdy opustil svůj tradiční valivý pohyb a hbitě si vybojval potřebný prostor.

Do poločasu jsme si i přes jehonejistý závěr odnášeli dvoubrankové vedení (11:9)

Krátce po úvodním hvizdu do druhé půle se hra zbytečně vyostřila a k vidění byly prvky z filmů Chucka Norrise. Výtka tímto směrem kromě hráčů putuje i k rozhodčím, kteří vedli od počátku utkání tak, kdy na obou stranách popustili hranici tvrdosti. Vrcholem soubojů na brankovišti bylo zranění hostujícího Faráře. Zákrok do obličeje nebyl úmyslný, nicméně o jeho zbytečnosti není pochyb.

Hostující tým se celý druhý poločas držel na dostřel a dokonce se i na moment chopil jednobrankového vedení 15:14. Šindelář byl bráněn osobně a náše útočná snaha byla v tu dobu dosti zmatečná. Několik důležitých branek z rychlého útoku, vynikající výkon brankáře Slavíka, dvojice bránících hráčů na hrotu (Stuchl, Hanzlík) a získané míče v obranně ale v zápětí převážily  vítězství na naši stranu a když Hobza v 29.minutě zvýšil na 23:20, bylo rozhodnuto.

Sestava a branky domácích - Košnar, Slavík - Fait, Bejvl 7, Sláma 5, Šindelář 4, Beneš, Hanzlík, Karel 3, Stuchl 2, Houlík, Zedník, Pecka, Hobza 2

Po podzimní části sezony jsme se dopracovali na 3. průběžné místo a k radosti nás i k radosti týmové pokladny se na vrcholku tabulky střelců s 81 brankami uhnídil náš nepolapitelný Honza Bejvl. Pozoruhodnou anomálií je také vliv přítomnosti hráče Slámy na výsledky našich dosavadních utkání. Platí zde jednoduchá implikace, Jestliže je počet hráčů jménem Sláma  větší než-li 1, pak rozdíl počet branek Slavie je větší počtu branek soupeře. Statisticky máme k dispozici nedostatek pozorování, ovšem k tomu, aby si hráč Sláma nahonil sebevědomí je jich dostatek.


V příštím týdnu, konkrétně v sobotu 28.11 zveme všechny činovníky, současné i bývalé hráče spolu se spřízněnými hráči B týmu a pěticí zobáků na oslavu zakončení podzimu do Handball Klubu Domeček.

V plánu na zimu budou zřejmě figurovat dvě známá čísla (5x20m), a doufejme že jako tým budeme vážit při vstupu do jarní části méně než průměrný kamion.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

diky

(salam, 23. 11. 2009 18:19)

diky fajtacku, takhle to staci, snad muj extra prinos pochopi z clanku i jedinci nizsiho intelektu :D..

faktor salam

(salam, 23. 11. 2009 15:20)

A kde je zminka o slavnem "faktoru SALAM"?? :D