Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň : SK Praha 4 (29:30)

20. 12. 2010

V posledním a rovněž dychtivě očekávaném utkání s vedoucí Prahou 4 jsme bodů hodlali dosáhnout především z dvou důvodů. Bylo by vhodné Pražanům oplatit porážku s předchozího utkání, kde jsme minimálně v první půli měli nakročeno k vítězství. Zadruhé, naše pozice v tabulce sice odpovídá hře předvedené, ale ne potenciálu, který družstvo má.

Na zápas jsme se sešli v silné, leč stále nekompletní sestavě (absence Vejovody a Novotného). Již o počátku bylo jasné, že postupným útokem proti zkušenému soupeři příliš nezmůžeme a taktika tedy tkvěla v rychlém přechodu a velmi důrazné obraně. To se více než dařilo, díky agresivnímu přistupování proti střelcům hostí, vynikající práci brankáře Slavíka a díky zlepšenému přechodu do útoku. V této fázi konečně nechyběl důraz a tah na branku. Tým soupeře se špatně vyrovnával s výkony sudích a celkově nedokázal přijít v první půli s adekvátní protizbraní. Konečné skóre první půle tedy znělo 20:13 pro domácí.

Do druhého poločasu, jsme ke značnému zklamání nastoupili v mnohem méně energickém duchu a soupeř nás jednouduchou kombinací přehrával. Zcela se vytratila útočná odvaha a začalo docházet k chybám v souhře. Celkový výkon, i přes stále nezměněný výkon brankáře, šel rapidně dolů a soupeř stabilním tempem dotáhl vedení ke konci 29.té minuty. To se mu podařilo převážně proto, že jsme neproměnili tři vyložené šance po sobě, ze zcela jasných pozic. V posledním útoku pak vinou nedůrazu dokázal soupeř zakončit úspěšně z křídla a odvezl si tak již napůl ztracené vítězství v poměru 29:30.

Toto utkání přineslo zcela bez pochyby dva nejrozdílnější poločasy v dosavadním průběhu soutěže, a silně připomínalo poslední utkání na půdě pražského družstva. Bohužel poukazuje množství soustavných chyb ve hře a stejně tak v přístupu k utkání. I přes konečnou prohru je třeba celý tým pochválit za výkon v prvním poločase, který odhalil efektivitu našich hlavních zbraní. Na druhou stranu o to tragičtěji vyzní fakt, že jsme i přesto umožnili zvrat.

V konečném součtu přezimujeme na 6. místě, což je podle mnoha vyjádření pod očekáváním. V dalším průběhu sezony bude třeba zapracovat na souhře v postupném útoku a efektivitě střelby z určitých postů. Předtím nás samozřejmě čeká fyzická příprava, doufejme s tradičními prvky z éry trenéra Boška.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář