Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň : Praha Chodov "B" (28:23)

21. 11. 2010

Po nezdaru v předchozích dvou utkáních s Pískem a Strakonicemi (reportáž v průběhu dalšího týdne) jsme potřebovali v domácím zápase nutně bodovat. Soupeř se při pohledu na prozatimní průběh sezony jevil jako papírově slabší a tak měly domácí body zůstat v našich rukou.

Za pražský tým pravidelně nastupuje i Jirka Houlík, náš dlouholetý spoluhráč, který ovšem velmi vlastenecky do utkání s mateřským klubem nenastoupil. Na naší straně jsme přivítali posily z B družstva v podobě J. Pecky a J.Calty, kteří měli zajistit, že absence Honzy Bejvla nebude znamenat oslabení kádru.

V prvních minutách jsme si vypracovali značné množství šancí, ale bohužel se nedařilo je zakončit úspěšně. Soupeř vytvářel tlak převážně překvapivou střelbou z pravé spojky a uvolněním pravého křídla. V této fázi se zaskvěl několika zákroky Slavík, a udržel náskok hostů v rozumné mezi. Stav 1:3 byl signálem k obratu, který vyslyšel Albl a v několika minutách bylo skóre vyrovnané 4:4. Od tohoto okamžiku si domácí drželi dvou až čtyřbrankové vedení a střelecky se o to zasloužili Hobza, Fait a Albl. Nedůslednost na konci první půle znamenala, že se slibné pětibrankové vedení scvrklo na pouhých 16:13.

Se začátkem druhé půle se zlepšila obranná činnost a soupeř do poloviny druhé půle dokázal vstřelit jen 2 branky, zatímco série rychlých útoků a zakončení z postu křídel znamenalo pohodlné desetibrankové vedení 25:15. Bylo to právě příliš pohodlí a neplynulá hra v postupném útoku, které pomohly soupeři ke korekci výsledku. Do konce utkání jsme vstřelili jen tři další branky, ale jelikož soupeři značně docházely síly, dokázal stáhnout jen na konečných 28:23.

Důležité body jsme tedy uhájili, ale proti soupeřům z první poloviny tabulky, bychom s ležérním výkonem v posledních 10 minutách zcela jistě vyhořeli. K dalšímu klíčovému utkání odcestujeme 28.11 do Sezimova Ústí, kde jsme sehráli výborné utkání v rámci českého poháru. Doufejme, že se tedy podaří úspěch zopakovat a upevnit si pozici, pro závěrečný boj podzimní části.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentar

(fait, 27. 11. 2010 19:11)

komentář k utkání se strakonicemi bohužel musí sepsat trenér Nový, a není v mých silách jej nějak urgovat. Ale vpravdě, žádný hrdinský epos to nebude

Komentář

(Plzeň, 26. 11. 2010 12:32)

Tak kdy se dočkáme toho chybějícího komentáře ? :-D