Jdi na obsah Jdi na menu
 


HK Slavia VŠ Plzeň - ČZ HBC Strakonice 1921 (23:19)

19. 10. 2009

Slavie nastoupila v téměř plné sestavě, ale absence Vejvody se ukázala jako závažnější než se čekalo. Na střední spojce se v průběhu utkání střídali Beneš se Stuchlem, a přestože dokázali připravit velké množství šancí svým spoluhráčům, nedokázali bohužel ohrozit branku hostí střelecky.

V úvodu utkání selhávala domácím obrana, převážně díky nedostatečnému důrazu ve středu obrany, kde komunikace mezi bránícími Zedníkem a Faitem příliš nefungovala a brankář Slavík tak čelil volné střelbě z osmi metrů. Hosté se prosazovali střelbou z pravé spojky a také průniky velmi dobře hrajícího rozehrávače Masáka. Strakonice dokonce před koncem druhé půle vedli v poměru 10:9.

Obrana byla posléze změněna na systém 1:5, kde velmi dobrý výkon předvedl Ondra Stuchl na hrotu a hlavní útočný tlak hostí eliminoval.

V útočné snaze domácím bránila Strakonická taktika obsazování křídel a několik útoků jsme tak nebyli schopni obranu hostí rozpohybovat.

Poločas byl kromě stavu 13:11 bohužel uzavřen zraněním pivotmana Jakuba Karla, který byl následně hospitalizován s podezřením na otřes mozku. V následné slovní potyčce se tým domácích dostal do dvojnásobného oslabení, jehož velká část měla být dohrána v druhé půli. Poměrně zajímavým způsobem vyřešili otázku zranění našeho hráče rozhodčí, když incident odmítali zanést do zápisu o utkání a dle slov trenéra Andrleho tak velmi riskovali..

Do druhé půle, jejíž úvod zřejmě byl rozhodující fází zápasu, jsme skutečně nastoupili pouze ve čtyřech hráčích v poli, a výborně zvládnutá přesilová hra nám dokonce přinesla navýšení našeho vedení.

V druhé půli se nám podařilo vedení postupně navyšovat až na pětigolové a velmi dobře se z pravé strany, tenrokráte na křídle, prosazoval Honza Bejvl po spolupráci s Dubským. V bráně jako v předchozím utkání výborně zapracoval brankář Košnar a zásluhou zlepšené obrany a větší rozvahy v útoku se nám podařilo vedení udržet až do konečného stavu 23:19

K dalšímu utkání vyráží Slavie tuto sobotu do Písku. K dipozici bude velmi pravděpodobně i Jakub Karel, jehož zranění nakonec není vážné a dnes již byl z nemocnice propuštěn s novými játry a velmi znepokojujícími prsními implantáty :-)

Sestava a branky domácích : Košnar, Slavík - Stuchl O.1, Beneš, Zedník, Dubský 1, Bejvl 10, Hobza 2, Sláma 2, Pecka 1, Karel 1, Houlík, Hanzlík, Fait 5

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář