Jdi na obsah Jdi na menu

ČZ HBC Strakonice 1921 - HK Slavia VŠ Plzeň (15:18)

28. 3. 2010

Do Strakonic jsme odcestovali pouze v počtu 8 hráčů do pole, kvůli současným zraněním Hobzy, Karla a pracovních povinnostem ostatních hráčů.

Po domácím neúspěchu v minulém kole jsme se chtěli lépe prezentovat v útoku, hlavně co se spolupráce spojek týče. Paradoxně na tu v tomto zápase nedošlo. Soupeř již od počátku obsadil naše křídla, bez jejichž tlaku jsme v útoku nedokázali dostat domácí pod tlak a připravit si střelecké pozice.

Jedinou šancí k vítězství tak byl rychlý přechod do útoku a hra na pivota. Klíčovým hráčem se ukázal Jirka Houlík, který na hrotu obrany odváděl opět vynikající práci a měl náskok do rychlého útoku. Nebýt technických chyb a špatně vyřešených situací, mohlo být poločasové vedení jasnější. Kombinace našich selhání a výborné obrany podporované zkušeně chytajícím Košnarem přinesla pouze minumum branek. V poločase se družstva rozešla za stavu 6:8, což spíše připomíná skore utkání minižaček na antuce.

Druhý poločas jsme zahájili opět sérií rychlých útoků a odskočili na 10:6. Pak se však projevilo útočné vákuum. K radosti trenéra Nového jsme rozezněli několik tyčí. Soupeř srovnal a zlepšeným pohybem nás nutil k faulům. V závěrečné desetiminutovce jsme byli 4 krát vyloučeni a pouze díky velmi dobře fungující obraně a skvělým zákrokům brankáře jsme právě tehdy strhli, k všeobecnému překvapení, vítězství na naši stranu.

Celé utkání nebylo příliš atraktivní a pozitivně můžeme z našeho výkonu hodnotit pouze obranu, kde se na spojkách vedle dvojice Houlík, Fait osvědčili  i svátěční obránci jako Bejvl nebo Stuchl.

¨V tomto týdnu nás čeká velikonoční přestávka a k dalšímu domácímu utkání se představíme tedy až v neděli 11.4 od 16:00 v hale na Borech proti silnému družstvu Písku, které v jarní části sezony vítězí i na hřištích soupeře.

Sestava a branky hostí : Košňar, Slavík - Bejvl 4, Vejvoda 3, Beneš, Hanzlík 1, Houlík 4, Fait 1, Pecka 2, Stuchl 3,